• Patriotyczna „Szóstka”

          •             30 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu przez społeczność szkolną głos zabrała Dyrektor Szkoły, Pani Anita Lemańska, która przypomniała historię powstania najważniejszej dla naszego kraju ustawy zasadniczej. Zaprosiła również wszystkich na patriotyczną majówkę organizowaną w Kutnie. Następnie uczniowie kl. VI b, pod kierunkiem p. Emilii Pawłowskiej, zaprezentowali część artystyczną.

                        2 maja nasi harcerze i zuchowie wzięli udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w trakcie których przemaszerowali kutnowskimi ulicami ze 100- metrową flagą narodową, natomiast 3 maja w Parku Traugutta przedstawicie klas VII i VIII wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kutnie zatańczyli poloneza podczas Kutnowskiego Pikniku Organizacji Pozarządowych.

             

             

          • .

          • W kwietniu dzieci z punktu przedszkolnego włączyły się w obchody miesiąca świadomości autyzmu. Ubrane na niebiesko uczestniczyły w aktywnościach zorganizowanych przez panią Martę. Najpierw rozmawiały o podobieństwach i różnicach między ludźmi, następnie obejrzały film edukacyjny dotyczący autyzmu i wzięły udział w zabawach sensorycznych. Na koniec ozdobiły niebieskie motyle symbolizujące różnorodność, wyjątkowość i wrażliwość.

          • Sadzimy kwiaty w II b

          • Z okazji Dnia Ziemi i w ramach realizacji innowacji i modułu "Być dobrym dla roślin uczniowie kl. II b zasadzili swoje własne kwiaty, którymi będą się opiekować.

          • KONKURS PIOSENKI PRZYRODNICZEJ

          • W ramach obchodu Dnia Ziemi odbył się Konkurs Piosenki Przyrodniczej. Uczniowie przygotowali utwory o tematyce wiosenno-ekologicznej.
            1 miejsce zajęła Rita Koterwa z klasy 3a;
            2 miejsce Natalia Kiełbowicz z klasy 3a;
            3 miejsce Patrycja Kacprzak 1a;
            Wyróżnienie otrzymali:

            Oliwia Wojciechowska 1b,

            Pola Ściślewska 1b,

            Antonina Gajewska 1a,

            Julia Łuczak i Oliwia Pawlak 3b,

            Blanka Piasta, Lena Celik i Melisa Celik 3b,

            Helena Korczak 3a

            Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się wtorek. Jury serdecznie gratuluje:) 🤗W ramach obchodu Dnia Ziemi odbył się Konkurs Piosenki Przyrodniczej. Uczniowie przygotowali utwory o tematyce wiosenno-ekologicznej.

            1 miejsce zajęła Rita Koterwa z klasy 3a;

            2 miejsce Natalia Kiełbowicz z klasy 3a;

            3 miejsce Patrycja Kacprzak 1a;

            Wyróżnienie otrzymali:

            Oliwia Wojciechowska 1b,

            Pola Ściślewska 1b,

            Antonina Gajewska 1a,

            Julia Łuczak i Oliwia Pawlak 3b,

            Blanka Piasta, Lena Celik i Melisa Celik 3b,

            Helena Korczak 3a

            Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się wtorek. Jury serdecznie gratuluje:) 🤗

          • Dzień Ziemi

          • Z okazji Dnia Ziemi klasy 1 przyłączyły się do akcji #SprzątamyDlaPolski. Z tej okazji uczniowie wybrali się na wycieczkę do lasu w Raciborowie, aby posprzątać tamtejsze tereny zielone.Z okazji Dnia Ziemi klasy 1 przyłączyły się do akcji #SprzątamyDlaPolski. Z tej okazji uczniowie wybrali się na wycieczkę do lasu w Raciborowie, aby posprzątać tamtejsze tereny zielone.

          • Dzień Ziemi w „Szóstce”

          • W ramach obchodu Dnia Ziemi 18-19 kwietnia uczniowie klas młodszych założyli klasowe ogródki. Uczniowie losowali sadzonki i cebulki kwiatów, a następnie je zasadzili. Do końca czerwca będą pielęgnowali rośliny i obserwowali ih wzrost.  We wrześniu kwiaty zostaną zasadzone w szkolnym ogrodzie. Dodatkową atrakcją był Konkurs Piosenki Przyrodniczej. Uczniowie przygotowali utwory na temat przyrody i ekologii. Odbył się również quiz: Przyrodniczy Zawrót Głowy. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę kręcąc kołem Fortuny. Wszyscy świetnie się bawili i ważne informacje o środowisku powtórzyli!

          • Uczniowie klas siódmych i ósmych na przedstawieniu pt. „Hejter”

          • Hejt to zjawisko, które rozpowszechniło się w Internecie i w tej przestrzeni można doświadczyć go praktycznie wszędzie. Hejterzy gardzą innymi, a ich celem jest sprawienie przykrości przez wypowiedzi pełne różnych form agresji, których podstawą jest zazdrość. W anonimowym, internetowym świecie hejter czuje się jak ryba w wodzie. Jednak jego proceder nie ma tylko wymiaru wirtualnego, lecz realny, gdyż po drugiej stronie jest realny człowiek. Niestety działanie hejtera nie mają nic wspólnego z ludzką przyzwoitością i niosą ze sobą negatywne, czasem nieodwracalne skutki.

            Mając na uwadze skalę problemu oraz to, że obecnie świat wirtualny wpływa na świat realny, uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z wychowawcami mieli możliwość obejrzenia przedstawienia „Hejter”. Spektakl został przygotowany przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, którzy w bardzo obrazowy i przystępny sposób przedstawili mechanizm działania hejtera oraz jego destrukcyjny wpływ na otoczenie. Spektakl pokazał także, że hejter nie jest bezkarny, a skuteczna walka z nim jest, owszem bardzo trudna, ale możliwa. Ważne, abyśmy byli świadomi tego, czym jest hejt, jak się przejawia i co możemy zrobić, gdy go doświadczymy. Uczestnictwo młodzieży w spektaklach o takiej tematyce wzmacnia działania profilaktyczno – wychowawcze realizowane przez szkołę.

            Współpracę z WTE nawiązała p. Katarzyna Dałek.

          • "DWUBÓJ MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VII KUTNOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH"


          • 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kutnie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego adresowanego do uczniów klas VII szkół podstawowych, organizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" pod patronatem Urzędu Miasta Kutno.
            Wyścig o miano "Mistrzów Królowej Nauk", odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6. Miłośnicy logicznego myślenia zmierzyli się z zadaniami konkursowymi w dwuboju. Ta edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, bowiem aż 30 uczniów zostało wytypowanych do finału. Musieli przełamać tremę, pokonać stres, by walczyć o zwycięstwo. W eliminacjach szkolnych wyłoniono dwuosobowe drużyny, na podstawie najlepszych wyników w ilości rozwiązywanych zadań, które ponadto dostarczyły uczestnikom dużo emocji. Podczas finału, uczniowie czuli napięcie czasowe i chęć wygranej, bowiem walczyli o bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta Kutno.
            Nad przebiegiem konkursu czuwały organizatorki - nauczycielki matematyki: Justyna Ziętek, Małgorzata Kilian, Iwona Kaczorowska oraz wicedyrektor szkoły - Magdalena Stępka. Zmagania uczniów śledziła również przedstawicielka Organu Prowadzącego - p. Anna Michalska Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kutno.
            Ogłoszenie wyników nastąpiło niezwłocznie po zakończeniu i podsumowaniu konkursu:
            I miejsce: SP5 - Alicja Kisiel, Wiktor Golis (nagrody - karty podarunkowe do EMPIKU o wartości 200 zł)
            II miejsce: SP1 - Igor Pilarski, Maciej Korycki (nagrody - karty podarunkowe do EMPIKU o wartości 150 zł)
            III miejsce: SP1 - Dominik Szymczak, Wiktor Sobota (nagrody - karty podarunkowe do EMPIKU o wartości 100 zł)
            Dziękujemy za  udział, gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, życząc dalszych sukcesów.

             

          • NAUKOWY MISZ – MASZ

          •    W środę 17 kwietnia uczniowie klas III a i III c odwiedzili Łódź.

            Przygodę zaczęli od obejrzenia spektaklu „Ławeczka Tuwima” w Teatrze PICOLLO. Kolejnym punktem programu było EXPERYMENTARIUM – wystawa interaktywna okazała się strzałem w „10”!!! Dzieci mogły połączyć naukę z zabawą. Każdy uczestnik miał możliwość  samodzielnego poznawania i rozumienia nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień. Po zakupieniu pamiątek przyszedł czas na niezwykłe warsztaty z zakresu chemii i fizyki. Uczniowie dowiedzieli się, jak w prosty i bezpieczny sposób wykonać ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem artykułów znajdujących się w każdej kuchni. Nie zabrakło profesjonalnych odczynników, które pozwoliły trzecioklasistom poczuć się prawdziwymi NAUKOWCAMI. Chemiczny MISZ – MASZ okazał się idealnym przykładem na doskonałą naukę i zabawę. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili stawiając pierwsze kroki w świecie nauki!

             

          • Warsztaty w muzeum

          • 16 kwietnia 2024 r. klasa II b była w Muzeum Regionalnym w Kutnie (w ramach zajęć Uniwersytetu Dziecięcego). Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "Jak to w wiejskiej izbie było". Dowiedziały się jak 100 lat temu żyli ludzie na wsi, czym się zajmowali, jak wyglądały ich mieszkania.

          • Nasi uczniowie w Szkole Muzycznej.

          • Dnia 16.04 zerówka oraz uczniowie klas 1 a,1 b,3 a i 3 b wzięły udział w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im K.Krupińskiego w Kutnie.Celem koncertu było uwrażliwienie na muzykę i zapoznanie z różnymi rodzajami instrumentów.

          • Wirtuoz

          • W dniu 15.04 w naszej szkole odbył się koncert muzyczny Wirtuoz. Program muzyczny nosił tytuł "Rytmicznym krokiem przez świat muzyki"

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „AUTYZM – wiem i rozumiem”

          • Na początku kwietnia został podsumowany konkurs plastyczny pt. „AUTYZM – wiem i rozumiem”, którego organizatorkami były Katarzyna Wiktorek-Kubiak oraz Joanna Miszczuk. Konkurs został zorganizowany w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i był  skierowany do uczniów klas 1-3 oraz 4-8.

            CELEM KONKURSU było:

            1. Pogłębienie oraz promowanie wiedzy nt autyzmu.
            2. Nauka właściwych postaw wobec osób z autyzmem.
            3. Kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.
            4. Poszukiwanie ukrytych talentów oraz możliwość zaprezentowania i popularyzowania własnej twórczości.

             

            Wśród uczniów klas I-III nagrodzono:

            I miejsce       

            Alicja Włodarska kl. II b

            Igor Kubiak kl. I a

            Anna Majchrowicz kl. III c

            II miejsce

            Oliwia Wojciechowska kl. I b

            Nadia Ziętek kl. I b

            III miejsce

            Pola Ściślewska kl. I b

            Kaja Ściślewska kl. III c

            Barbara Kaźmierczyk kl. III c

            Igor Szadkowski kl. I b

             

            Wśród uczniów klas IV-VIII nagrodzono:

            I miejsce

            Kinga Popławska kl. VI a

            Alicja Perzyńska kl. VI a

            II miejsce

            Marysia Czarnecka kl. VII a

            Małgorzata Dąbrowska kl. VIII b

            Filip Jagieła kl. IV b

            III miejsce

            Maja Johnston kl. VIII b

            Wyróżnienia:

            Julia Żakowska kl. V a, Lena Żakowska kl. V a, Karolina Szumigalska kl. V a

             

            Gratulujemy! 😊

             

          • Co jadano na dworze u króla?

          • W piątek 12 kwietnia uczniowie klasy III c brali udział w warsztatach w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Tym razem pogłębili swoją wiedzę na temat grup społecznych (ubodzy chłopi, mieszczanie, wysoko postawieni urzędnicy kościelni, szlachta oraz dwór) w dawnych czasach, sposobów przechowywania żywności, jak i regionów świata, z których pochodzi wiele produktów. Odpowiedzieli na pytanie „Czy wszyscy ludzie jedli to samo?”.

            Kolejnym punktem  wycieczki była wizyta w „zaprzyjaźnionej piekarni” oraz zabawy w Skateparku nad Ochnią.

          • Dni Świadomości Autyzmu

          • 9 kwietnia ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko" wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Uczniowie klas 0-3 oraz 4-6  obejrzeli prezentację multimedialną na temat "Poznaj autyzm", podczas którego uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby w spektrum autyzmu.

            Został odczytany list osoby w spektrum do społeczeństwa "Zrozum mnie…", a także przeprowadzony mini quiz „Co wiem o spectrum autyzmu”. Obejrzeliśmy "Pokaz mody na niebiesko" w wykonaniu klasy II a pod kierunkiem p. Kasi Góral, a także klasa zaśpiewała piosenkę "Góry do góry", której wykonanie bardzo spodobało się publiczności. Wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w ramce specjalnie przygotowanej na tę okazję.

            Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

            Koordynatorami działań były: Katarzyna Wiktorek - Kubiak, Joanna Miszczuk, Justyna Anielak.

          • Ścieżka Sensoryczna

          • 10 kwietnia uczniowie klas I-III przeszli ścieżkę sensoryczną. Był to tor przeszkód wykonany z różnego rodzaju faktur i elementów między innymi twardych, miękkich, delikatnych i chropowatych. Głównym celem było dostarczenie dzieciom różnorodnych bodźców, jak również pobudzenie percepcji wzrokowo – ruchowej i kształtowanie reakcji na dotyk. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się panele sensoryczne, stacja zapachów i układanki.

            Zadanie zostało wykonane w ramach Dni Świadomości Autyzmu oraz realizowanego projektu „Autystycznie Aktywni”, którego szkolnym koordynatorem jest Katarzyna Wiktorek-Kubiak.

          • Tworzenie świec - warsztaty

          • 08 kwietnia klasy 3a, 3b i 3c wzięły udział w warsztatach ,na których stworzyły świece żelowe, pachnące mydełka i kule do kąpieli. Dzieci zaprojektowały swoje własne świece z kolorowego piasku, suszonych kwiatów, ziaren kawy, owoców,muszli...Wszystko zalane zostało żelowym woskiem, dając niesamowity efekt.Mydełka i kule do kąpieli uczniowie tworzyli wg.podanego przepisu, dodając do siebie odpowiednie składniki.Na zajęciach powstały przepiękne ozdoby.

          • Warsztaty pt.: ,,Jajo, kura i natura"

          • Dnia 4 kwietnia w klasach pierwszych odbyły się warsztaty pt.: ,,Jajo, kura i natura". W pierwszej części zajęć uczniowie poznali ptasią rodzinę, dowiedzieli się czy kogut i kura to dobrana para, a także skąd się bierze jajko. Pani Ania z Siedliska w Besiekierach  przedstawiła cykl rozwoju kurczaka, a także kuzynów i krewnych kury. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak na żywo wyglądają jajka: kury, kaczki, gęsi, przepiórki i strusia. W drugiej części zajęć uczniowie wykonali kurki z sianka. Bardzo ciekawą atrakcją były małe, żywe kurczaczki. 

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej - Curie
      • spnr_6@gazeta.pl, sp6@edu.kutno.pl
      • (24) 253 39 11
      • ul. Łąkoszyńska 9 99-300 Kutno 99-300 Kutno Poland
      • https://www.facebook.com/swietlica6baza/
      • https://pl-pl.facebook.com/people/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-im-Marii-Sk%C5%82odowskiej-Curie-w-Kutnie/100067932244670/