• „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

          • Uczniowie klasy IIa rozpoczęli przygodę z Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”.  Z pierwszego modułu wybraliśmyksiążkę Julity Grodek pt. "Mania dziewczyna inna niż wszystkie". Zainspirowani opowieścią o Marii Skłodowskiej-Curie wykonaliśmy: lekturniki,sesję fotograficzną, rysunki do poszczególnych wydarzeń. 

          • Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

          • 25 października 2023 roku w Szkole Podstawowe nr 9 w Kutnie zostały zorganizowane powiatowe eliminacje konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn klas II szkół podstawowych z terenu powiatu kutnowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa Amelia Franczak i Kuba Bień pod opieką Katarzyny Góral. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce i będą reprezentować powiat na gali finałowej24 listopada 2023 roku w Łodzi. Gratulujemy!

          • Warsztaty

          • Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których kluczową rolę odgrywał zmysł węchu. Tworzyli mgiełki zapachowe oraz perfumowaną saszetkę zapachową. Podczas spotkania poznali informacje na temat olejków eterycznych. Dowiedzieli się z czego pozyskuje się cynamon, czego dodaje się do perfum. M.in. usłyszeli ciekawostkę o ambrze, którą pozyskiwało się od kaszalotów i dodawało do perfum, co obecnie jest zakazane. Na patyczkach sprawdzali, czy mają nos niczym wyżeł: starali się określić zapach brzoskwini, grejpfruta. Przygotowali zgodnie z instrukcją bazę pod mgiełkę zapachową. Korzystali z naczyń takich jak: kolba, zlewka. Zapach pięknie zapakowanych mgiełek i zawieszek unosił się po szkole 🙂 

          • CodeWeek 2023 - kolejne aktywności

          • Uczniowie z klasy IA wykonali dziś kolejne dwie aktywności: 11 edycja w kodzie binarnym ukryta oraz Zakodowane emocje. Omówiliśmy system dziesiętny i kod binarny. Hasło nawiązało do 11 edycji CodeWeek. W kolejnej aktywności w grupach rozwiązywali sudoku z emotkami. Z każdym zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze :)

          • Lekcja akceptacji – AUTYZM

          • W poniedziałek 23 października 2023r. w klasie III c odbyły się warsztaty dotyczące autyzmu. Poprowadziły je p. Joanna Miszczuk (pedagog specjalny) oraz p. Natalia Sobolewska (psycholog). Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem Autyzmu oraz trudnościami, z jakimi zmaga się osoba autystyczna. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat autyzmu. Kolejnym punktem naszych warsztatów było odczytanie listu osoby w SPECTRUM AUTYZMU do społeczności klasowej. Na koniec dzieci wykonały „pomocne dłonie” w kolorze niebieskim, na znak solidarności osób z autyzmem.

            W ramach Projektu „Autystycznie Aktywni” uczniowie klasy III c ułożyły z kasztanów wyraz AUTYZM.

          • Zdrowo jem, więcej wiem!

          • Przedszkolaki wiedzą jak należy  zdrowo się odżywiać. Dzisiaj same przygotowały śniadanie. Samodzielnie wykonane kanapki smakowały wyśmienicie.

          • Nowe Ozoboty

          • Innowacja pedagogiczna „Detektyw Froebel na tropie - od kodowania do programowania” wzbogacona została o kolejne Ozobociki. Z inicjatywy Pani Emilii Ozdowskiej zakupiony został przez Piekarnię-Cukiernię Ozdowscy Zestaw Rozszerzony z Ozobotami i Puzzlami. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim (Martyna Mroczkowska) oraz w imieniu pierwszoklasistów, którzy już niebawem zaczną uczyć się na naszych Ozich :) 

          • Muzyczne Trio

          • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w koncercie muzycznym, podczas którego poznali ludowy utwór ormiański, ludową piosenkę meksykańską, balladę o robaku, który nie ma jednej nogi. Wybrani uczniowie uczyli się tańca szalandy. Dzieci poznały nowe instrumenty: didjeridu i duduk. Na koniec uczniowie mogli wsłuchać się w muzykę gruzińską i przenieść się w zupełnie nowe miejsce oczami wyobraźni. 

          • CodeWeek 2023 - ciąg dalszy aktywności

          • Uczniowie z klasy IA ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie wykonali dziś kolejne dwie aktywności. Ułożyli puzzle przedstawiające europejskie kraje. Podczas ich omawiania okazało się, że są uczniowie, którzy znają wiele krajów. Rozpoznali je po fladze, budowli lub osobie na puzzlach przedstawionych. Na koniec tej części każdy odkodował jedną z flag i odszukiwał ją na mapie.  

            Kolejną aktywnością był CodeWeek 2023 w instrukcji słownej ukryty. Uczniowie w grupach wykorzystali klocki Froebla do wykonania misji, która okazało się, że nie jest najłatwiejsza. Należało się skupić i dokładnie wsłuchać w czytaną instrukcję. Oznajmiamy, że obie aktywności mają status: mission complete :) 

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • 18 października uczniowie klasy Va uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań nauką oraz rozwój wrażliwości na odmienność kulturową.

            Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie eksperymentowali angażując swoje zmysły oraz przeprowadzali ciekawe doświadczenia.

            Po tak atrakcyjnie spędzonym czasie wszyscy udali się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Obejrzeliśmy tam wystawę, na której rozwiązywaliśmy zagadki oraz uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych prawom dziecka oraz historii i kulturze Żydów

          • Uczniowie z klasy I A biorą udział w CodeWeek 2023

          • Uczniowie z klasy I A biorą udział w CodeWeek 2023 z Uczymy Dzieci Programować. Przed nami kilka aktywności do wykonania. W piątek uczniowie odkodowali napis CODE WEEK. Po zapoznaniu ich z tematem Europejskiego Tygodnia Kodowania podzieliliśmy się na zespoły. Uczniowie budowali CodeWeek’ową wieżę. Musieli wykazać się cierpliwością, dokładnością i współpracą, które były niezbędne podczas aktywności :) Wspólnie zaś dołożyliśmy cegiełkę w rankingu Europejskiego Tygodnia Kodowania. Można na stronie CodeWeek w zakładce: Zajęcia: Tablica wyników - zobaczyć, na którym miejscu znajduje się Polska.

          • Dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego.

          • 19 października Świetlica gościła Pana Listonosza.Zajecia zostały zorganizowane z okazji Dnia Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego.Podczas prelekcji pan listonosz opowiedział o tajnikach swojej codziennej pracy, o historii poczty oraz o rodzajach wysyłanych listów.Dzieci miały okazję zadać wiele ciekawych pytań tj."Czy zgubił pan kiedyś list?","Jaka była Pana najdłuższa trasa?","Czy współpracuje pan z kurierami?","Czy doręczył pan list nie do tego miejsca, co powinien?","Czy jeździ pan zimą rowerem z listami?","Jak pada to jak pan chroni listy,żeby nie zmokły","Czy pan też wysyła listy?" ...i wiele ,wiele więcej interesujących pytań,na które uczniowie dostali wyczerpujące odpowiedzi. Następnie świetliczaki dostały zadanie od naszego gościa,które polegało na wysłaniu listu do rodziców.Trzeba było się podpisać,prawidłowo zaadresować kopertę oraz nakleić znaczek pocztowy.Pan Kamil zabrał pierwsze dwadzieścia listów,które już niebawem trafia do skrzynek pocztowych rodziców,a reszta została wysłana tego samego dnia przez panie.Listy trafia do skrzynek pocztowych rodziców ,co będzie napewno miłą niespodzianką. Świetliczaki bardzo serdecznie dziękują Panu Kamilowi,który dostał dyplom oraz mały upominek,na ciepłe ,jesienne dni pracy.Także nasi uczniowie otrzymali zestawy kart i drobne upominki związane z pocztą,które przydadzą się nam w świetlicy. Spotkanie zorganizowały p. Daria Domke i Izabela Fijałkowska.Dziekujemy!

          • Warsztaty profilaktyczne „Cukierki”

          • 4 października uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt.."Cukierki". Warsztaty przeprowadziła psycholog p. Anna Pietrzykowska. Zajęcia przybliżył uczniom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń  z nimi związanych oraz przypomniały ważne zasady postępowania w kontaktach z nieznajomymi osobami.

          • SZACHOWE POWITANIE JESIENI W ZGIERZU – KAMIL NA PODIUM!

          • Nasi wspaniali szachiści już kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w turnieju szachowym  organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Tym razem był to „Plenerowy turniej szachowy – Powitanie jesieni”. Do rozgrywek zakwalifikowali się Kamil Łaszewski, Leon Tecław, Jakub Gabryś, Bernard Ciszek, Kacper Szadkowski oraz Dawid Woźniak - pod opieką  pana Wiesława Zwarycza i pani Edyty Wicińskiej. Najpierw uczniowie rozgrywali pojedynki w szachach błyskawicznych, czyli krótkiej partii szachowej, w której każdy z graczy miał do dyspozycji nie więcej niż 10 minut. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, przewidziany czas na zawodnika to 5 + 2 minut. Następnie szachiści mieli okazję zabawy na świeżym powietrzu. Odbyły się tzw. szachobiegi. Jest to sport drużynowy, który polega na tym, że dwie 6-osobowe drużyny grają szachami ogrodowymi kolorem białym i czarnym. Pierwszy zawodnik z drużyny „białych” wykonywał posunięcie szachowe, po czym przebiegał niewielki dystans i przełączał zegar, następnie pierwszy zawodnik z drużyny „czarnych” odpowiadał posunięciem szachowym, po czym przebiegał ten sam dystans i przełączał czas. No i tak na zmianę. Obowiązywały, oczywiście przepisy kodeksu szachowego. Turniej w szachobiegi rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, czas dla drużyny wynosił 10 minut, a łączny to 20 minut.

            Wśród 47 uczestników turnieju ogromny sukces odniósł Kamil Łaszewski zajmując 3 miejsce. Następny nasz zawodnik w rankingu – Jakub Gabryś ulokował się na wysokim 6 miejscu. Pozostali uczniowie zajęli: 15 miejsce - Dawid Woźniak, 21 miejsce - Kacper Szadkowski, 24 miejsce - Leon Tecław i 28 miejsce - Bernard Ciszek.

            Celem takich turniejów jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja środowisk szkolnych z regionu województwa łódzkiego, w których prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy i/lub szachowe koła zainteresowań.

            Podczas turnieju pisemne podziękowania i statuetki otrzymali Edyta Wicińska i Wiesław Zwarycz za zaangażowanie w promocję gry w szachy w ramach projektu „Łódzkie gra w szachy”.

             

          • Zbiórka dla schroniska Felkowy Stryszek.

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Od poniedziałku rusza zbiórka dla schroniska Felkowy Stryszek.

            Zbieramy wszytko,co przyda się dla samotnych piesków i kotków.

            Termin zbiórki 16.10.23 do 30.10.23r.

            Rzeczy przynosimy do gabinetu logopedy.

            Więcej informacji na plakatach.

          • Wycieczka do Centrum Zabaw "Happy Park"

          • Dnia 11 października dzieci z punktu przedszkolnego udały się na wycieczkę do Centrum Zabaw "Happy Park" w Stróżewku.

            Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. 

            Po wejściu na salę, uczestnicy wycieczki z wielką ochotą korzystali z atrakcji, takich jak: mini pojazdy, dmuchańce, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, karuzela z konikami itp. Dzieci uczestniczyły także w zabawach z animatorkami oraz w warsztatach robienia pizzy. Liczne atrakcje sprawiły, iż czas przeznaczony na pobyt w centrum zabaw minął bardzo szybko. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do przedszkola. To była udana wycieczka :)

          • DZIEŃ DRZEWA

          •  

            10 października przedszkolaki obchodziły Dzień Drzewa. Przeprowadzone w tym dniu zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom jak istotną rolę pełnią drzewa w funkcjonowaniu naszej  planety ,  że są one niezbędne do trwania życia na ziemi . Dzieci dzieliły się wrażeniami z wycieczki do parku,  wykonywały prace plastyczne   układały z materiału przyrodniczego.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej - Curie
      • spnr_6@gazeta.pl, sp6@edu.kutno.pl
      • (24) 253 39 11
      • ul. Łąkoszyńska 9 99-300 Kutno 99-300 Kutno Poland
      • https://www.facebook.com/swietlica6baza/
      • https://pl-pl.facebook.com/people/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-im-Marii-Sk%C5%82odowskiej-Curie-w-Kutnie/100067932244670/