24 kwietnia uczniowie klas: VII a, VII b i VIII a obejrzeli w Kutnowskim Domu Kultury spektakl pt. „Balladyna” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Było wesoło za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie za sprawą wznoszącej się nad ziemią Goplany, patriotycznie za sprawą walecznego Kirkora, w końcu mądrze dzięki Pustelnikowi. Organizatorem wyjścia była pani Katarzyna Dałek.
„SŁOWACKI WIELKIM POETĄ BYŁ”, CZYLI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA SPEKTAKLU „BALLADYNA”
AWANS KACPRA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ
25 kwietnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzizeż zapobiega pożarom". Udział brało 20 uczestników, zaś naszą szkołę reprezentował Kacper Michalski, który po rundzie pisemnej w której uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań osiągnął najlepszy wynik (22pkt.). Po testach uczestnicy turnieju mogli się zapoznać ze sprzętem jaki używany jest na co dzień przez straż pożarną oraz przećwiczyć na fantomach RKO. W rundzie ustnej walka była jeszcze bardziej zacięta i o zwycięstwie zadecydowała róznica 1 punktu na korzyść ucznia z naszej szkoły. Kacper będzie reprezentował powiat kutnowski w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w Zgierzu 18 maja. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia !!!
PRZEDSTAWIENIE - „ ACH, TA PIPI”
25 kwietnia dzieci z naszej szkoły w Kutnowskim Domu Kultury obejrzały spektakl teatralny pt. "Ach, ta Pipi". Przedstawienie zostało wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Dzieci poznały przygody rudej dziewczynki z ogromną fantazją, poczuciem humoru i mnóstwem pomysłów. Dzięki niej dowiedziały się co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym człowiekiem. Przygody Pipi i jej przyjaciół były bardzo zabawne. Przedstawienie przygotowane dla małych widzów było barwne, pouczające i niezwykle efektowne. Zachwycało scenografią, wesołymi piosenkami, grą aktorów i zastosowaniem kolorowych projekcji multimedialnych.
Pełni radości i pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły.
Klasy Ia i Ib odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną
19 kwietnia klasy Ia i Ib odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Dzieci zapoznały się z placówką, która kształci młodych artystów. Pierwszaki w skupieniu wysłuchały audycji w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Dzieci miały okazję zobaczyć salę koncertową oraz poznać i obejrzeć z bliska instrumenty: fortepian, akordeon, gitarę, skrzypce, flet, klarnet, trąbkę i saksofon.
SUKCES KAMILA NA TURNIEJU SZACHOWYM W ZGIERZU
- 7
20 kwietnia w Zgierskim Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego odbył się Wiosenny Turniej Szachowy, zorganizowany przez Klub Szachowy „Szach Zgierz” w ramach Projektu „Łódzkie gra w szachy”. Naszą szkołę reprezentowali: Tymon Czapla i Aleksander Tarcz z kl. II a, Radosław Syska z kl. II c, Kamil Łaszewski z kl. III b, Szymon Matusiak i Julia Stolarczyk (kl. IV a), oraz Kacper Szadkowski (kl. IV b) pod opieką Wiesława Zwarycza i Edyty Wicińskiej. Uczniowie rywalizowali w turnieju szachów błyskawicznych, przeprowadzonym systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry wynoszącym 3 minuty dla zawodnika + 2 sekundy na ruch. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach wiekowych. W starszej grupie Julia (3,5 pkt) zajęła 24 miejsce na 45 grających, Szymon był 23 (również 3,5 pkt), natomiast Kacper z 4,5 pkt znalazł się na 13 pozycji. W młodszej grupie miejsce 27 na 38 zawodników zajął Radek Syska (3 pkt) a Olek Tarcz był 25 (również 3 pkt). Wysokie, 7 miejsce zajął z 5 pkt Tymek Czapla, zaś Kamil Łaszewski z 5,5 pkt uplasował się na 2 pozycji, zdobywając statuetkę, zegar szachowy i podkładkę pod myszkę. Gratulujemy! Było to dla naszych szachistów ciekawe i cenne doświadczenie, które będą mogli wykorzystać w XI Turnieju Szachowym im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie przejazdu Sand-Busem.
Lekcja podsumowująca projekt ,, Jak przygoda – to tylko w Afryce”
18 kwietnia 2023r. w kl. VB odbyła się lekcja dotycząca podsumowania projektu związanego z lekturą: ,,Jak przygoda – to tylko w Afryce”. Projekt skupiał zagadnienia związane z książką Henryka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy”. Dzieci podzielone zostały na grupy zadaniowe zgodnie z zainteresowaniami, toteż wyodrębniono grupy: dziennikarzy, geografów – charakteryzujących miejsca pobytu bohaterów, botaników – zgłębiających tajemnice flory i fauny Afryki , etnografów – analizujących obyczaje mieszkańców Czarnego Lądu oraz dziennikarzy – relacjonujących najciekawsze przygody bohaterów w formie wywiadu. Zajęcia rozpoczęłam od prezentacji projektu, jego celów i założeń, przedstawiłam też działania uczniów skupionych w grupach zainteresowań. Następnie przejęli inicjatywę wychowankowie, prezentując swoje dokonania. Dzieci z ogromnym entuzjazmem eksponowały efekty pracy, zarazem ujawniając talenty: literackie, dziennikarskie, graficzne, geograficzne, plastyczne, jak i również aktorskie. Uczniowie wraz ze mną śledzili poczynania poszczególnych grup. Podsumowanie stanowiło ocenienie uczniów oraz dyskusja rozwijająca zasadność podjętych zagadnień w kontekście wykorzystania potencjału wychowanków.
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!
W piątek 21 kwietnia, w ramach upamiętnienia ,,Dnia Ziemi” uczniowie klas 4 wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata", usuwając śmieci zalegające w naszej okolicy.
Definicja „Sprzątanie świata" - [ z ang. Clean Up the World], akcja międzynarodowa, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Akcję rozpoczął Ian Kiernan w styczniu 1989 w Australii. W 1993, przy poparciu Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych, akcja rozprzestrzeniła się na inne kraje. Do Polski przeniosła ją pani Mira Stanisławska-Meysztowicz w 1994. Odbywa się co roku we wrześniu, a organizatorem jest fundacja „Nasza Ziemia". W tym roku to już druga taka inicjatywa w naszej szkole, tym razem zorganizowana w ramach ,,Dnia Ziemi”.
Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.
Tematem tegorocznej akcji jest "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"
Zachęcamy więc do porządkowania naszego miasta. Ale przede wszystkim przypominamy: wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na środowisko! Tak więc: POMÓŻMY ZIEMI!Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.
Konkurs matematyczny
Uczeń naszej szkoły Błażej Jankowski z klasy 8B otrzymał dyplom za zajęcie drugiego miejsca w Pierwszym Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Kutnowskiego „STASZIC - się liczy!”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
WYCIECZKA DO WARSZAWY IVB, IVC
Dnia 17 kwietnia 2023 roku uczniowie klas IVB i IVC wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy . Pierwszą atrakcją było podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego umiejscowionego na 30 piętrze w Pałacu Kultury i Nauki – to punkt obowiązkowy stanowiący jedną z największych atrakcji stolicy. Widok na całe miasto zachwycił uczniów, zapierając im dech w piersiach. Następnie czwartoklasiści udali się do Centrum Nauki Kopernik, mieści się ono na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą . Zostało otwarte jesienią 2010 roku jako wyjątkowa interaktywna ekspozycja urządzeń i technologii.
Celem tej wycieczki było rozbudzanie ciekawości uczniów, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dzieci do dialogu społecznego na temat nauki.
Wizyta w centrum rozpoczęła się od podziału uczniów na grupy, aby swobodnie mogli zwiedzać interesujące ich ekspozycje. Dzieci mogły przez 4 godziny korzystać z ponad 450 eksponatów muzeum, z których każdy można, a nawet trzeba było dotknąć i sprawdzić jego działanie. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl w usytuowanym na terenie obiektu ,,Teatrze Robotów”, dotyczący zagadnień matematycznych.
Intensywna nauka zmęczyła nawet tych najbardziej zaangażowanych i głodnych wrażeń Dopiero odpoczynek w sklepie z tematycznymi pamiątkami rozbudził na nowo ciekawość uczniów.
Czwartoklasiści biorący udział w wycieczce wykazali się dużą ciekawością i chęcią poznawania.
Byli w pełni zaabsorbowani tym niezwykłym miejscem i wydawali się zmotywowani do zgłębiania tajemnic świata poprzez naukę w szkole.
Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole
W piątek 21 kwietnia uczniowie klasy III a zaprezentowali dla grupy wiekowej klas 0 – III montaż słowno muzyczny pt. „Ziemię mamy tylko jedną”. W wierszach i piosenkach wykazali, jak bardzo nasza planeta jest zanieczyszczona przez działania człowieka oraz podali sposób, jak można ją uratować przed degradacją. Program przygotowała wychowawczyni Agata Andrych przy współpracy z panią Agnieszką Klepczarek (dekoracja) oraz panem Sławomirem Rybarczykiem, który odpowiadał za akustykę i nagłośnienie oraz wykonał fotografie, upamiętniające to ważne wydarzenie.
16
Wizyta w Starostwie Powiatowym w Kutnie
- 31
19 kwietnia uczniowie klasy III b w ramach kutnowskich Grantów Oświatowych „Kutno - Mój region, moja mała ojczyzna” odwiedzili Starostwo Powiatowe w Kutnie.
Pan Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski oraz Pan Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego pokazali dzieciom Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz przeprowadzili wraz z dzieciakami sesję Rady Powiatu. Spotkanie zaczęło się od wyświetlenia spotu promującego nasz Powiat. Następnie wybraliśmy Prezydium i rozpoczęliśmy obrady. Uczniowie na chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi Radni Powiatowi. Tematami naszej sesji były: pomoc zwierzętom w lato oraz bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i głosowaniu. Sesja rozpoczęła się - tak jak każda Sesja Rady Powiatu - od Hymnu Polski, a następnie rozpoczęła się dyskusja. Dzieciaki dyskutowały na tematy takie jak opiekowanie się zwierzętami podczas upałów czy pomoc im w schłodzeniu się. Ważnym tematem było także bezpieczeństwo podczas wakacji. Zaangażowanie dzieci w dyskusję było niesamowite, wszystkie z chęcią głosowały i podawały argumenty na każdy temat. Dla dzieciaków były również konkursy z wiedzy o Powiecie w których wygrać można było odblaski. Były oczywiście prezenty dla każdego dziecka oraz słodkości.
Na zakończenie dzieci zostały oprowadzone po Starostwie, zobaczyły pokój Sekretarza, Skarbnika oraz każde z nich mogło usiąść na miejscu Starosty i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To było przemiłe spotkanie, dziękujemy.
Zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego w kl. I b
- 7
W dniu 18.04.2023 r. uczniowie i rodzice z kl. I b wzięli udział w zajęciach Metodą Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne zorganizowanych przez p. Danutę Dobrzyńską, nauczyciela współorganizujący proces kształcenia. Głównym celem było rozwijanie poczucia własnej wartości, uczenie się umiejętności budowania relacji społecznych z rówieśnikami i dorosłymi, wzmocnienie więzi i poprawa relacji dziecko -rodzic oraz rozładowanie energii i uwolnienie z ciała napięć i stresu. P. Danuta wraz z p. Anną Świderek, wychowawcą kl. I b, udzielały wskazówek, według których dzieci wraz z rodzicami wykonywali przeróżne ćwiczenia. Śmiech i radość wypełniły salę gimnastyczną. Zajęcia te miały także na celu integrację zespołu klasowego oraz rodziców uczniów. Na pewno nie były to ostatnie zajęcia tego typu.
Konkurs recytatorski „Wiosna w poezji”
- 8
17 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski
pt. „Wiosna w poezji”.
Recytowane przez uczniów wiersze były związane z symbolami
i kolorami wiosny.
W konkursie brali udział uczniowie z klas I-III.
I miejsce- Zofia Adamska kl. I a
II miejsce- Kacper Pawlak kl. III a
III miejsce – Paula Bednarek kl. I b
Wyróżnienie otrzymała Marianna Stasiak kl. II c
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!
Organizatorem konkursu była p. Agata Andrych i wychowawcy świetlicy.
XLVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
W dniu 17 kwietnia w Urzędzie Miasta Kutno odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń naszej szkoły Kacper Michalski ,który w swoim debiucie zajął 2 miejsce, tym samym awansując do etapu powiatowego w/w turnieju. Eliminacje powiatowe odbędą się 25 kwietnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
1
Kartki Wielkanocne w języku angielskim
W okresie przedświątecznym uczniowie klas IV wzięli udział w corocznym konkursie kartek wielkanocnych w języku angielskim. Każdy z uczestników napisał świąteczne życzenia i ozdobił kartkę. Wybór tych najlepszych prac był trudny, gdyż kartki były poprawnie napisane w języku angielskim i pięknie ozdobione.
Nagrody otrzymają:
I miejsce-Krzysztof Gierańczykz kl. IV b
II miejsce-Hanna Krajewskaz kl. IV a
III miejsce- Justyna Stepniak z kl. IV a
Wyróżnienie: Lena Żakowska z kl. IV a
Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu. Gratulujemy!
„WIOSNA W OBRAZACH”
Siedemnastego marca odbył się w naszej szkole konkurs literacki pod hasłem „Wiosna w obrazach”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej – opowiadania na podstawie czterech obrazów: Leona Wyczółkowskiego pt. „Wiosna”, Wincentego Wodzinowskiego pt. „Wiosna”, Adolfa Kosarka pt. „Przed burzą” i Stanisława Kamockiego pt. „Kwitnąca łąka”. Opowiadanie mogło mieć dowolny charakter - fantastyczny, realistyczny lub baśniowy, a kolejność obrazów tworzących historię była dowolna. Oto lista zwycięzców:
I miejsce - Maja Wielińska
II miejsce – Hanna Kowalska
III miejsce - Maciej Kobus
Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Dałek, Małgorzata Tworek – Zwarycz , Elżbieta Nikiforow – Marczyńska przyznała także pięć wyróżnień, które otrzymały uczennice z klasy 7 b: Michalina Wąsowska, Maja Bartkowska, Maja Johnston, Karmen Stasiak, Maja Kajszczarek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„SPOSÓB NA NUDĘ”
Pod takim hasłem pod koniec lutego odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII. Głównym celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną języka polskiego. W walce z „bykami” najlepiej poradziły sobie dziewczynki z klas ósmych - Alicja Szadkowska - kl. VIII b i Gabriela Walczak – kl. VIII d. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życząc sukcesów w kolejnych zmaganiach. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego.
Warsztaty w Młodzieżowym Domu Kultury
- 6
4 kwietnia uczniowie z klasy II a uczestniczyli w warsztatach muzycznych, teatralnych i plastycznych zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych przy muzyce, tańczyły, grały na instrumentach, przygotowywały się do występów aktorskich oraz wykonały kompozycję wielkanocną techniką tepowania.
Udział w zajęciach przyczynił się do rozwijania zainteresowań i umiejętności, a także ułatwił przełamanie barier i osobistych ograniczeń.
Był to wyjątkowy udany dzień.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Obchody Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klas I – III oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego nr 2 rozpoczęły 31 marca od ścieżki sensorycznej. Był to tor przeszkód wykonany z różnego rodzaju faktur i elementów między innymi twardych, miękkich, delikatnych i chropowatych. Głównym celem było dostarczenie dzieciom różnorodnych bodźców, jak również pobudzenie percepcji wzrokowo – ruchowej i kształtowanie reakcji na dotyk. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się panele sensoryczne, stacja zapachów i układanki.
3 kwietnia ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko”wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Tego dnia z tej okazji, przygotowano prezentację multimedialną na temat „Poznaj autyzm”, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.
Został także odczytany list osoby w spektrum do społeczeństwa „Zrozum mnie…” Na zakończenie wszystkie klasy zrobiły sobie zdjęcie w ramce specjalnie przygotowaną na tę okazję.
Klasa I a zaśpiewała piosenkę „Góry do góry”, której wykonanie bardzo spodobało się publiczności.
Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
Koordynatorami działań byli: Katarzyna Wiktorek – Kubiak, Joanna Miszczuk
Ścieżkę przygotowały p. R. Suchińska, p. D. Dobrzyńska oraz p. D. Adamek.
Dekorację wykonała p. Danuta Dobrzyńska.
35
Konkurs Recytatorski pt. „ Wiosna w poezji”.
- 4
W czwartek 30 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski pt. „ Wiosna w poezji”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej oraz rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności. Podczas występów - dzieci wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach o tematyce wiosennej.
Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu.
• Miejsce I – Eryk Włodarski
• Miejsce II – Oliwia Trusińska
• Miejsce III – Alicja Baranowska
Nagroda publiczności – Nikola Antosik
Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie