Uczniowie kl. II b od stycznia do marca brali udział w innowacji pedagogicznej prowadzonej przez p. Agnieszkę Kosakowską. Realizowali zadania z modułu II pt. "Bądź dobry dla zwierząt". Na zajęciach uzupełniali lekturniki na temat książki "Baltic: pies, który płynął na krze", wykonali obrożę z przygodami głównego bohatera, w grupach stworzyli pizzę lekturkową. Na zakończenie akcji, wraz z koleżankami i kolegami z kl. II a zorganizowali zbiórkę dla psów i kotów ze schroniska.
Być dobrym dla zwierząt
- 13
Kolejny Dzień Odkrywców Talentów w „Szóstce”
- 31
22 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbył się „Dzień Odkrywców Talentów”. Drugi raz po pandemii nasi uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami i zaprezentowali swoje umiejętności w takich konkurencjach jak:
- konkurs plastyczny
- kółko i krzyżyk
- quiz z j.angielskiego
- kahoot matematyczny
- „Wielka gra”
- konkurs kulinarny
- konkurs strzelecki
- konkurs literacki
- konkurs na prezentację multimedialną
- konkurs taneczny
- konkurs wokalny
- konkurs rzutów kosza
Uroczystość przebiegała pod hasłem ”Czasy PRL-u”.W każdej z konkurencji wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał pamiątkowy medal Szkoły Odkrywców Talentów. Na sam koniec odbył się pokaz mody „peerelowskiej” . Organizatorem i koordynatorem „Dnia Odkrywców Talentów” była Pani Agnieszka Kosakowska.
40
Wycieczka do drukarni
18 marca 2024 roku uczniowie klasy III b brali udział w wycieczce do Drukarni Działowej w Koninie, Wydawnictwa Ibis i Księgarni Tuliszków.
Głównym celem wycieczki było zapoznanie się z kolejnymi etapami powstawania książki od koncepcji i tekstu, poprzez ilustracje i skład, po korektę, druk i kolportaż dzieła.
Dzieci mogły zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne, a także prace w hali produkcyjnej. Obserwowały proces drukowania tekstu, rozcinania papieru oraz składania i sortowania. Widziały jak zszywane są książki i jak przygotowuje się do nich twardą oprawę. Uczniowie zwiedzili wzorcownię i magazyn wysokiego składowania, w którym książki przygotowane są do wysyłki. Mogli przyjrzeć się pracy księgarni zwiedzając magazyny firmy.
Na warsztatach omawiały budowę książki i tworzyły okładki do różnych znanych im baśni. Na koniec pobytu dokonały zakupu książek w tamtejszej księgarni.
Każdy uczestnik wycieczki na pamiątkę wizyty w księgarni i drukarni otrzymał prezent w postaci książki. Wycieczka była udana. Wszyscy wrócili zadowoleni z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń.
Konkurs o WielkiejMocy
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych prac. Cieszymy się, że mieliśmy ręce pełne kart :), które trafiły do Hospicjum Kutnowskiego.
Wyniki prezentują się następująco:Klasy: 4-8
- Nikodem Karlikowski IVa
- Gabriela Trusińska VII c
- Maciej Borkowski IV c
Klasy 1-3:
- Alicja Baranowska Ib
- Alicja Kaźmierczyk IIIa
- Laura Górczyńska 2a
Z racji tego, że w każdą pracę włożone było serce, pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy!
Nagrody dla każdego uczestnika zostały zakupione z Rady Rodziców.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
„DZIECI SIECI” – SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
Dwudziestego marca 2024 roku uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczycieli uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Dzieci sieci” przygotowanym przez teatr „Alert” z Wrocławia. Aktorzy w interesujący sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzemoc bywa niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, dbając o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmiernym zaufaniem w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i pokazuje skutki, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie, porusza problem hejtu, uczy korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych. Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami losu. Uczy także tego, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem. Współpracę z wrocławskim teatrem nawiązała p. Katarzyna Dałek.
Kartki Wielkanocne w języku angielskim
W okresie przedświątecznym uczniowie klas IV wzięli udział w corocznym konkursie kartek wielkanocnych w języku angielskim. Każdy z uczestników napisał świąteczne życzenia i ozdobił kartkę. Wybór tych najlepszych prac był trudny, gdyż kartki były poprawnie napisane w języku angielskim i pięknie ozdobione.
Nagrody otrzymają:
I miejsce-Oskar Gryglakz kl. IVa
II miejsce-Zuzanna Gałka z kl. IVb
III miejsce- Kacper Stasiak z kl. IV a
Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu. Gratulujemy!
Eliminacje Miejskie XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzizeż zapobiega pożarom".
- 1
13 marca w Urzędzie Miasta w Kutnie odbyły się eliminacje miejskie XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzizeż zapobiega pożarom". Udział brało ponad 20 uczestników z 5 szkoł podstawowych, zaś naszą szkołę reprezentowali Kacper Michalski,Said Fakhreddin w grupie starszej oraz Filip Jagięła i Maciej Golonka w grupie młodszej. W grupie starszej konkurs wygrał Said Fakhreddin, zaś Kacper Michalski zajął 3 miejsce. W grupie młodzszej Filip Jagieła uplasował się na 3 pozycji. Said będzie reprezentował nasze miasto w finale powiatowym, który odbędzie się w kwietniu. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia !!!
Coraz bliżej Wielkanoc
7 marca uczniowie klasy III c odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie. Tym razem uczestniczyli w warsztatach poświęconych zwyczajom i tradycjom wielkanocnym. Dowiedzieli się, jak można uzyskać naturalne barwniki oraz jakie są rodzaje pisanek. Poznali zasadę zdobienia kraszanek, drapanek i wyklejanek.
Warsztaty zakończyły się próbą wykonania koszyczka techniką plecionki. Jako materiał posłużyły papierowe bambusy. Tylko nielicznym udała się próba stworzenia własnego koszyczka. Uczniowie kreatywnie wykorzystali papierowe rurki na „wędki” i „ łuki”.
1
„Jak powstało pismo?”
1 marca uczniowie klasy III c uczestniczyli w warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego w Muzeum Regionalnym w Kutnie.
Podczas zajęć dzieci poznały pismo obrazkowe oraz zapoznały się z kulturą starożytnego Egiptu. To właśnie w dolinie rzeki Nil, prawie 5000 lat temu, zaczęła się rozwijać architektura, sztuka i medycyna. To tutaj powstał system pisma zaliczany do najstarszych na świecie. Uczniowie próbowali rozszyfrować hieroglify oraz analizować współczesne pismo w postaci piktogramów (znaki drogowe).
Wszyscy otrzymali indeksy, w których będą zaznaczać swoją obecność na zajęciach.
Jak być dobrym dla zwierząt
- 25
Uczniowie kl. II b wraz z p. Agnieszką Kosakowską realizują II moduł w ramach innowacji "Czytamy z klasą lekturki spod chmurki", który dotyczy dobroczynności dla zwierząt. Poznali historię Baltica, psa, który płynął na krze i został uratowany przez załogę statku. W ramach zadań uzupełnili lekturniki, wykonali obroże dla zwierząt oraz narysowali pizze z przygodami dzielnego Baltica.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie