• Wycieczka do ZOO

• Wycieczka do płockiego ZOO była ciekawą przygodą dla przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w lekcji dydaktycznej podczas której mogły dotknąć, pogłaskać czy nawet wziąć do ręki żółwia, żabę, świnkę morską, jaszczurkę a także węża.Zwierzęta były przyjacielsko nastawione a dla dzieci było to niezapomniane przeżycie. Przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt ,  najbardziej podobały im  się lwy, słonie i żyrafy. W tym dniu pełnym wrażeń nie zabrakło również wizyty w McDonaldzie😁

• Matematyczna podróż

• Dopłynęliśmy do ostatniej przystani - Przystań Fortuna. Uczniowie biorący udział w grantach pod hasłem „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - Kutnowskie Granty Oświatowe" zakończyli swoją podróż do matematycznej przystani. W czasie realizacji zajęć uczyliśmy się przez zabawę matematycznych zagadnień: porównywanie, konstruowanie, ważenie, mierzenie, gry planszowe, banknoty i monety, zagadki, dodawanie i odejmowanie. Na podium uczniowskim stanęły:

1. Zabawa w sklep, podczas której mogli wydawać pieniądze, robić zakupy, czy wczuć się w role sklepikarza, kierownika sklepu, kierownika biura lotniczego i rachunkowego oraz Turniej z wykorzystaniem koła Fortuny.

2. Mierzenie, gdzie wykorzystywaliśmy m.in. miarki do robienia pomiarów.

Dziękuję serdecznie za udział w zajęciach i do zobaczenia na kolejnej przystani :)

Miłej fotorelacji!

• Wycieczka do Stajni Oleszcze

Dnia 13 maja klasa Va wybrała się na wycieczkę integracyjną do Stajni Oleszcze.

Uczniowie podziwiali zwierzęta (m.in. konie, pawie, kozy, szynszyle, kury ozdobne, kangura i jeżozwierza), pogłębili informacje o ich zwyczajach oraz roli w życiu człowieka. Wszyscy mogli też samodzielnie karmić zwierzęta. Dużą atrakcją była przejażdżka na koniu. Miło spędzony czas zakończyliśmy ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

• Wyniki konkursu plastyczno-językowego w klasach I

W drugiej połowie kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-językowy "My body". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu książeczki lub plakatu w formacie A4 z poznanymi częściami ciała oraz podpisaniu słówek w języku angielskim.

Na konkurs wpłynęły ciekawe i twórcze prace. Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Oliwia Wojciechowska (kl.Ib)

II miejsce – Eryk Włodarski (kl.Ia)

III miejsce – Iga Ziółkowska (kl. Ia)

Gratulacje!

• Z wizytką w kutnowskiej redakcji KCI

• 8 maja dzieci z klasy 3c odwiedzili redakcję KCI. Dużo dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje lokalna gazeta. Jakie są poszczególne etapy przygotowania gazety do druku. Wiele ciekawostek dotyczących redakcji, przedstawił uczestnikom Pan Andrzej. Mogliśmy uzyskać odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania. Poznaliśmy warunki pracy, zainteresowania, predyspozycje zawodowe oraz indywidualne dziennikarza. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, rozbudziło zainteresowania dziennikarskie uczniów.
            Zajęcia odbyły się w ramach kutnowskich grantów oświatowych „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna” prowadzonych przez Katarzynę Wiktorek – Kubiak.

• Wyniki konkursu plastyczno-językowego „A trip around Poland”

• Na początku maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-językowy zorganizowany dla klas piątych uczniów naszej szkoły. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz pobudzenie chęci poznawania ciekawych rejonów Polski.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Krzysztof Gierańczyk, kl. Vb

II miejsce – Kamil Skrzynecki, kl. Va

III miejsce – Hanna Krajewska, kl. Va

Wyróżniono prace: Justyny Stępniak (kl.Va), Macieja Górala (kl. Vb) oraz Mai Robaszewskiej (kl. Vb).

• Konkurs z języka angielskiego wśród klas III pt. „My favourite food”

• W kwietniu wszystkie klasy trzecie mogły wziąć udział w konkursie plastyczno- językowym nt. ulubionego jedzenia. Każda osoba chętna w formie komiksu opisała zdrowe jedzenie.

Z pośród prac zwycięzcami zostali:

I miejsce-Michalska Maria kl. IIIa

II miejsce- Ściślewska Kaja kl. IIIc

III miejsce- Korczak Helena kl. III a

Nagrody zostaną rozdane na apelu podsumowującym drugie półrocze.

• Konkurs języka angielskiego w klasach VI pt”Food from different parts of world”

• Wszyscy chętni uczniowie z klas szóstych mogli uczestniczyć w konkursie dot. jedzenia z różnych zakątków świata. Każda osoba musiała dowiedzieć się o charakterystycznym jedzeniu z wybranego przez siebie kraju i opisać je w języku angielskim. Ponadto, całość opatrzona była pięknymi zdjęciami tych potraw. Najlepsze prace to:

I miejsce: Mardofel Zuzanna z kl. VI a

II miejsce: Tulińska Lena z kl. VI b

III miejsce: Turowski Jakub z kl. VI a

Wszyscy otrzymają nagrody na apelu podsumowującym II półrocze. Gratulujemy!

• Wycieczka do Torunia

• 29 kwietnia 2024 r. klasy IIa i IIb były na wycieczce w Toruniu. Dzieci wraz z przewodnikiem spacerowały ulicami Starego Miasta.  Obejrzały najważniejsze zabytki tego pięknego Miasta. Kolejnym punktem programu była wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie własnoręcznie robili pierniki, które później zabrali do domu. Na koniec był seans w Planetarium. Dostarczył on dzieciom  wielu wrażeń, a także pogłębił ich wiedzę o planetach i gwiazdach.