„Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - Kutnowskie Granty Oświatowe” - w ramach grantów realizowane były zajęcia matematyczne pt. „Na horyzoncie - wyspa Matematyka". Podczas ich realizacji uczniowie zostali wprowadzeni w zajęcia opowieścią o czekającej ich podróży. Otrzymali lunety na końcu których widać było w oddali matematyczną wyspę. W trakcie zajęć uczniowie wczuli się w rolę Boba budowniczego i mierzyli długość i szerokość. Na kolejnych zajęciach pojawiła się gra konstruktywna Montino. Praca wymagała skupienia i współpracy. W trakcie kolejnych spotkań pojawiły się wagi szalkowe, osobowe i elektroniczne oraz przedmioty i owoce, które były do zważenia. Dokonywali obliczeń o ile dany przedmiot jest cięższy lub lżejszy. Metodą stacyjkową wybraliśmy się w kolejną podróż, podczas której dzieci ćwiczyły logiczne i strategiczne myślenie. Podzieleni na zespoły próbowali sił w każdej z gier planszowych. Uczniowie w grupach stworzyli listę zakupów na przyjęcie urodzinowe. Podzielili się rolami: kierownik sklepu i klient. Klienci otrzymali gotowe listy zakupów i pieniądze, którymi musieli odpowiednio gospodarować. Opłacali rachunki za wodę, prąd, telefon i Internet. Stworzyliśmy również biuro podróży, w którym obsługa miała atlas Polski i proponowała wycieczki. Na koniec dotarliśmy do wyspy Matematyki, na której odbył się turniej. Podczas turnieju korzystaliśmy z Koła Fortuny. Przygotowana gra składała się z kategorii, które były przerabiane na zajęciach. Po zakręceniu Kołem Fortuny uczniowie udzielali odpowiedzi i zdobywali punkty w postaci ulubionych banknotów. W trakcie turnieju sprawdzali nabyte umiejętności. Na koniec, drużyny podliczyły zdobyte pieniądze i otrzymały pamiątki za udział w turnieju.
„Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - Kutnowskie Granty Oświatowe”
- 118
Przedszkolaki w Fikolandzie
- 5
KOMUNIKAT – REKRUTACJA ROK SZKOLNY 2025/2026
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie informuje, że w zakładce „REKRUTACJA” znajdują się zarządzenia Prezydenta Miasta Kutno, harmonogram rekrutacji, zgłoszenie i wnioski składane w ramach rekrutacji zarówno do Punktu Przedszkolnego nr 2 jak i do klasy I Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie na rok szkolny 2025/2026.
Przypominam, że do punktu składamy wnioski, natomiast do klasy I jeśli dziecko jest z obwodu szkoły wypełniają rodzice zgłoszenie, a jeśli dziecko jest spoza obwodu szkoły rodzice wypełniają wnioski ( zwracam uwagę, że zarówno zgłoszenia jak i wnioski podpisują oboje rodzice/opiekunowie prawni).
Dwa ważne terminy:
W dniach 10.02.2025r. – 14.02.2025r. – składanie zgłoszeń do klasy I (dotyczy dzieci z obwodu).
W dniach 24.02.2025r. – 07.03.2025r. – składanie do punktu i szkoły wniosków.
W razie pytań prosimy dzwonić do sekretariatu szkoły.
Listy kandydatów zakwalifikowanych / niezakwalifikowanych i przyjętych / nieprzyjętych będą wywieszone zgodnie z harmonogramem, który znajduje się w zakładce Rekrutacja.
Dzień Kobiet w klasie 2b
- 3
Projekt edukacyjny ,,Sztuka emocji"
Dnia 5 marca w klasie 2b odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego: ,,Sztuka emocji". Rozłożyliśmy na czynniki pierwsze kolejną emocję jaką jest wstyd. Uczniowie dowiedzieli się co to jest wstyd, czego się wstydzimy, a także gdzie ,,mieszka" wstyd. Narysowali swój wstyd jako magicznego stwora, a później nadali mu imię. Teraz już każdy z nas wie, że doświadczanie wstydu nie jest niczym złym. Koordynatorem projektu jest Pani Justyna Anielak.
Laureaci Przedszkolnego Konkursu Plastycznego pt ,,Zimowy obrazek"
Jak powstała rzeźba
- 1
W środę 11 lutego uczniowie klasy I a uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Regionalnym w Kutnie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego. Na początku spotkania obejrzały krótką prelekcję na temat historii rzeźby. Po krótkiej rozmowie przystąpiły do wykonania autorskich rzeźb trójwymiarowych, czyli takich, które można oglądać ze wszystkich stron. Pierwszaki wykazały się dużą kreatywnością. Mroźna pogoda nie przeszkodziła w zajrzeniu do piekarni po pyszne bułeczki!
Zapraszamy do SP 6!
W dniach 03.02-05.02.2025 r. uczennice klasy V b wraz z opiekunami p. Martyną Mroczkowską i p. Izabelą Fijałkowską odwiedziły pobliskie przedszkola nr 16, 5,8 i 2. Wizyta miała na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły i zaproszenie sześciolatków do klasy pierwszej naszej szkoły.
W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się jakie ciekawe zajęcia pozalekcyjne organizujemy w „Szóstce” oraz miały okazję wziąć w nich udział podczas części warsztatowej, którą poprowadziły uczennice klasy Vb Blanka, Alicja, Gabrysia, Emilka, Oliwka i Marysia.
Dzieci poznały Ozoboty, małe kolorowe roboty, które służą do nauki programowania i rozwijania nowych umiejętności. Układały trasy, nadając komendy, które następnie robot odczytywał, sami kodowali również zadani dla Ozobota na specjalnych planszach.
Sześciolatki miały również okazję spróbować swoich sił w obsłudze tabletów. Poznały aplikację, dzięki której ich kolorowanki ożywały. Dzieci wchodziły w interakcję z postaciami, które sami stworzyli.
Z wszystkimi zadaniami przyszli uczniowie poradzili sobie świetnie , z zaciekawieniem uczyli się nowych rzeczy.
Jesteśmy przekonani, że te spotkania pozwoliły młodszym dzieciom lepiej poznać naszą szkołę i jej ofertę edukacyjną, która jest bardzo bogata. W naszej szkole każdy znajdzie coś dla siebieJ
29
Szymon i lekcja pt."Moja Przygoda z Robotami i Programowaniem"
20 stycznia uczeń klasy I c Szymon,oraz jego mama p.Marta, przygotowali dla całej klasy lekcje z podstaw programowania i kodowania.
Szymon przyniósł do szkoły część swojej kolekcji robotów i podzielił się swoją wiedzą dotyczącą ich pracy.
Wstępem do zajęć była prezentacja,podczas której chłopiec najpierw omówił funkcje robotów i ich zastosowanie w życiu codziennym oraz pokazał kilka aplikacji do kodowania. Dzieci mogły zobaczyć jak z małą pomocą telefonu "ożywić" roboty. Pierwszoklasiści mogli następnie sami spróbować swoich sił i zakodować informacje dla robotów ,które wykonywały różne polecenia.
Szymon jako " nauczyciel" spisał się na medal.Pięknie poprowadził lekcję i sprawił ,że klasa z dużym zainteresowaniem slłuchała ciekawych informacji, które chłopiec starał się przekazać swoim kolegom.
Dzieciom baaardzo podobały się te zajęcia,były bardzo zaciekawione i zdobyły nową wiedzę.
Bardzo dziękujemy p.Marcie i Szymonowi za poświęcony czas.
7
WYJŚCIE DO KUTNOWSKIEGO DOMU KULTURY „Nasz Mikołajek”
Dnia 14 stycznia 2025 uczniowie klas IV wraz z wychowawcami obejrzeli w Kutnowskim Domu Kultury przedstawienie pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia zaprezentowali czwartoklasistom najciekawsze fragmenty książki napisanej przez René Goscinnego i zilustrowanej przez Jean-Jacques'a Sempégo, czyli przygody rozbrykanego Mikołajka i jego równie interesujących przyjaciół. Sztuka przybliżyła młodzieży Mikołajka - tytułowego bohatera lektury, jego kolegów i ich problemy, które mimo upływu czasu nadal są aktualne. W sposób humorystyczny, budzący śmiech widzów, aktorzy ukazali szkolne sprawy: przyjaźń, rywalizację, zabawę, zdobywanie wiedzy, dorastanie, szukanie właściwego rozwiązania problemów rówieśniczych. Zabawnym dopełnieniem treści lektury były znane francuskie melodie połączone z układami tanecznymi.
WYJŚCIE DO KUTNOWSKIEGO DOMU KULTURY „KAMIENIE NA SZANIEC”
Trzynastego stycznia 2025 roku uczniowie klas ósmych oraz klasy siódmej „a” wraz z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym, opartym na motywach powieści Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”. Sztukę przedstawił Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w nowatorskim przedstawieniu i skonfrontować swoją wiedzę na temat historii Rudego, Zośki i Alka z wizją reżyserską twórców z Wrocławia. Ciekawym doświadczeniem było połączenie tradycyjnej konwencji spektaklu z fragmentami filmu dokumentalnego oraz zdjęciami bohaterów powieści Kamińskiego.
Uczniowie żywo komentowali obejrzany spektakl i na bieżąco wymieniali uwagi. To było dla nich na pewno cenne doświadczenie.
Apel podsumowujący I półrocze klas I-VIII
- 15
31 stycznia 2025 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący I półrocze, na którym zostały wręczone nagrody książkowe oraz dyplomy za zwycięstwa i wyróżnienia w konkursach organizowanych przez nauczycieli. W pionie klas I- III odbyły się:
-„Moje przyjęcie urodzinowe”- konkurs z języka angielskiego (J. Włodarska, A. Dębska)
-„Mam prawo do...”- konkurs zorganizowany w ramach Tygodnia Praw Dziecka (M. Zielińska)
-„Magia świąt z książką”- konkurs fotograficzny (E. Wicińska)
-„Wakacyjne wspomnienia”- konkurs fotograficzny (A. Kosakowska)
-„Mój ulubiony miś”- konkurs plastyczny dla uczniów kl. I (A. Kosakowska)
-konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie (M. Mtroczkowska, K. Wiktorek- Kubiak)
-SYNAPSIK (K. Wiktorek- Kubiak)
-Sensoryczna bombka (M. Mroczkowska, A. Stasiak)
-Symbole narodowe (M. Mroczkowska, A. Stasiak)
-„Sensoryczna Pani Jesień” (J. Anielak, A. Stasiak)
-Świąteczny stroik bożonarodzeniowy- (J. Anielak, M. Szadkowska)
-konkurs plastyczny na najpiękniejszą różę dla Matki Boskiej (s. Maksymilia)
-Portret Marii Skłodowskiej- Curie- A. Świderek, K. Góral
W kl. IV- VIII uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:
-konkursy biologiczne dla kl. VI- VIII (D. Cichońska)
-konkursy z języka angielskiego „Kartka bożonarodzeniowa” w kl. IV, „Moja wymarzona szkoła” w kl. V, „Parki narodowe” w kl. VI (A. Dębska, J. Włodarska, M. Zielińska)
-konkursy plastyczne: „Portret Marii Skłodowskiej- Curie”, „Anioły Bożego Narodzenia” (A. Klepczarek)
-konkurs plastyczno- literacki „Przepis na udane święta” (J. Miszczuk, D. Stolińska)
-konkurs plastyczno- językowy „Kraje niemieckojęzyczne- dokąd warto pojechać?” (M. Szadkowska)
-konkurs na portret Matki Bożej Różańcowej (s. Maksymilia, D. Domke)
-konkurs fotograficzny „Magia świąt z książką” (E. Wicińska)
-konkurs literacki „Ukryj tytuł...” (E. Wicińska)
-Ogólnopolski Konkurs Szachowy „Konik szachowy” (E. Wicińska, W. Zwarycz)
-konkurs fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia” (A. Kosakowska)
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom.
16
Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Siema!!!
Klasa 2b i BEZPIECZNY INTERNET
W dniu 28 stycznia klasa 2b wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty „ Tylko kliknąłem”. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w sieci. Na początku uczniowie dowiedzieli się czym jest Internet i do czego jest wykorzystywany. Następnie wysłuchali opowiadania „ Tylko kliknąłem” , w którym Fenek przez przypadek klika w okienko i zamawia przyczepkę arbuzów. Prowadząca zajęcia p. Justyna razem z uczniami opracowała zasady bezpiecznego zachowania w internecie.
Herbatka dla Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święta w kalendarzu. Dlatego w szkole zorganizowaliśmy zbiórkę herbaty, kawy oraz słodyczy dla podopiecznych DPS w Kutnie, do której włączyli się uczniowie klas 1-8. Akcja cieszyła się wielką popularnością .
Wszystkie dary zostały dostarczone do DPS w Kutnie przy ul. Krzywoustego przez panią Justynę Anielak z Oliwką z klasy 1a.
Dzięki Wam na twarzach seniorów zagościł uśmiech od ucha do ucha. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć pomocy podopiecznym DPS-u.
Organizatorzy Justyna Anielak, Natalia Sobolewska oraz Marta Szadkowska
Święta na „Szóstkę”
W Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie ostatni tydzień minął w przedświątecznej atmosferze. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali klasowe wigilie. Wspólne spotkanie przepełnione było miłą i świąteczną atmosferą. Uczniowie brali udział w warsztatach z ozdabiania babeczek i pierników, z robienia świątecznych świeczników oraz choinek z książek, którym nadano drugie życie.
5Podczas wigilii z rodzicami przygotowane były również krótkie występy artystyczne oraz świąteczne zadania dla rodziców. Według tradycji składane były życzenia świąteczne, śpiewane kolędy i rozdawane prezenty, które Święty Mikołaj zostawił pod choinką. Zwieńczeniem świątecznego tygodnia był występ dzieci w Jasełkach pt. „Zaprowadzę Cię tam, gdzie mieszkają Anioły”.
64
Duch Świąt Bożego Narodzenia
W dniu 19 grudnia klasa 1 c uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną.Tematem przewodnim były tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Dzieci poznały dawne wierzenia związane z Adwentem i Wigilią ,wysłuchały opowieści o tym, jak powstała kolęda "Cicha noc". Na koniec dzieci wykonały jedna z papierowych ozdób na choinkę-pawie oczka,które ozdobią domowe choinki.
3
„Świąteczny czas…”, czyli rodzinne spotkanie wigilijne w kl. III b
17 grudnia 2024 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się przy wspólnym świątecznym stole. Na początku dzieci przedstawiły krótki montaż słowno- muzyczny nawiązujący do zbliżającego się okresu, potem był słodki poczęstunek, który przygotowały głównie mamy, dzielenie się opłatkiem, a na koniec klasę III b odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich pięknymi prezentami. Było rodzinnie, ciepło, świątecznie i magicznie.
8
Spotkanie wigilijne w klasie 2b
To był prawdziwie świąteczny czwartek. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od dekorowania pierniczków. Powstały słodkie dzieła sztuki. Z pewnością będą wszystkim smakować.
Kolejnym punktem było wykonanie świątecznych stroików ze słoików, serwetek i gałązek świerkowych.
Nie zabrakło również wspólnego kolędowania przy wspólnym stole, poczęstunku przygotowanego przez Rodziców oraz świątecznych upominków.
Na zakończenie – krótka bajka „ Święta Angeli”. Opowieść przypomniała nam, że w święta najważniejsza jest rodzina i wspólnie spędzone chwile, a nie tylko prezenty.
Klasa 2b z opiekunami życzy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
12
Podziękowania
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie