• Warsztaty z masy porcelanowej

          •  

            29 i 30 maja 2023r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach z masy porcelanowej. Wszyscy wcielili się w rolę małych rzemieślników. Wyprodukowali własną masę porcelanową, po czym własnoręcznie formowali i zdobili niesamowite rekwizyty.

            Efektem pracy są ozdoby, które dzieci będą mogły zabrać do domu, gdzie pochwalą się swoim bliskim. Niektóre rekwizyty będą prezentami na Dzień Rodziny.

            Warsztaty z masy porcelanowej kształtują w dzieciach kreatywność i rozwijają małą motorykę. Dodatkowo Dzieci uczyły się skupienia i precyzji.

          • Podsumowanie grantu „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna”

          • 26 maja uczniowie klasy III b podsumowali swój udział w kutnowskich Granatach Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna”. Zajęcia prowadzone były od lutego 2023 do maja 2023r. w wymiarze 15 godzin.

            Zrealizowaliśmy wszystkie zamierzone tematy zajęć oraz wycieczki: wycieczka - spacer do Starostwa Powiatowego w Kutnie, wyjście na zajęcia do kutnowskiego „Radia Q”, wycieczka  do Urzędu Miasta w Kutnie, spotkanie z Panem Prezydentem, spacer po mieście z przewodnikiem z Muzeum Regionalnego w  Kutnie.
            Wykonaliśmy piękne pocztówki z Kutna, które zdobiły naszą klasę i korytarz szkolny. Wykonaliśmy plakaty o zabytkach Kutna. To były bardzo interesujące zajęcia z edukacji regionalnej. Na podsumowanie każdy uczeń dostał dyplom za aktywny udział w zajęciach, książeczkę „Kutno miasto Róży”, oraz drobne przybory szkolne.

             

          • Podsumowanie akcji „Pozytywna Uwaga”

          • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła brała udział w akcji Pozytywna Uwaga, podczas której w klasach I-III, w  świetlicy szkolnej oraz na zajęciach logopedycznych podjęty został szereg działań związanych z programem.

            Akcja miała na celu zachęcić nauczycieli do formułowania pozytywnych uwag i opinii o swoich uczniach. Działania rozpoczęliśmy od listopada, ponieważ miesiąc ten jest najbardziej ponurym miesiącem roku. Uczniowie klas I-III przez cały listopad otrzymywali od swoich wychowawców pozytywne uwagi do e-dzienniczka. Było to świetną motywacją do dalszych starań i lepszego zachowania w całym roku szkolnym. Pochwały były publikowane na głównej stronie akcji, gdzie zarówno rodzice, jak i uczniowie mieli do nich dostęp.

            W dalszym etapie uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami, tworzyli plakaty mocnych stron klasy, z których powstała wystawa na szkolnym korytarzu.  Każdy mógł zobaczyć, jakie cechy charakteryzują poszczególne klasy.

            Na edukacji społecznej uczniowie klasy III a wykonali „Alfabet Pozytywnej Uwagi”wpisując przy każdej literze pozytywną cechę. Lekcja miała na celu rozbudzenie kreatywności i śmiałości mówienia o sobie dobrze. W  kolejnych tygodniach uczniowie starali się jak najczęściej korzystać z Pozytywnego Alfabetu.

            W lutym świetliczaki stworzyły „Pocztę Pozytywnych Walentynek”. Do skrzynki można było wrzucić zarówno liściki miłosne, jak i kilka miłych słów do koleżanki lub kolegi, którym chcieli za coś podziękować lub powiedzieć kilka miłych słów. Dzięki temu 14 lutego był bardzo miłym dniem.

            Na zajęciach pozalekcyjnych dzieci doskonaliły umiejętności rozpoznawania i okazywania emocji. Podczas zajęć świetlicowych, na hali sportowej, uczniowie ułożyli ze swoich ciał dwie ogromne buźki: wesołą i smutną. Wywołało to wiele radości.

            Zadanie, które również bardzo się podobało polegało na stworzeniu „Alei Gwiazd Pozytywnej Uwagi”. Uczniowie przed szkołą rysowali kredą swoją gwiazdę , podpisywali ją imieniem i ulubioną cechą charakteru. Każdy mógł później przejść się Aleją Gwiazd czując się niczym w Hollywood i podziwiać efekty wspólnej pracy. Szukanie w sobie pozytywnych cech okazało się nie być wcale prostym zadaniem.

            W trakcie terapii logopedycznej uczniowie poznawali emocje. Korzystali z programu terapeutycznego „Moc Emocji”, który doskonalił umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji zarówno tych dobrych, jak i złych.

            Wiele radości na twarzach dzieci wywołała tablica z magnetycznymi elementami twarzy. Uczniowie w parach  tworzyli różne emocje, które później prezentowali w lustrze.

            Na jednej z lekcji logopedii dzieci miały okazję doświadczyć pozytywnych emocji. Po otrzymanej pochwale robili tabletami zdjęcia swojej twarzy, aby zobaczyć jak ona reaguje.

            Dzięki udziale w Pozytywnej Uwadze uczniowie otrzymali wiele pochwał, które stały motywacją do bycia miłym i pomocnym w szkole oraz poza nią. Dzieci nauczyły się wskazywać swoje mocne strony i uwierzyły w siebie. Pozytywne cechy charakteru starały się wykorzystać w relacjach rówieśniczych.

            Każda klasa na koniec roku szkolnego otrzymała dyplom Klasy z Pozytywną Uwagą.

            Koordynatorami akcji były p. Daria Adamek i p. Izabela Fijałkowska przy współpracy z wychowawcami klas I-III.

          • Podsumowanie akcji Zbieraj Baterie i Telefony!

          • W tym roku, nasza szkoła, brała udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół Zbieraj Baterie i Telefony!, czyli jak uczymy dzieci pozbywać się niektórych odpadów niebezpiecznych. Podczas całej akcji można było przynosić do świetlicy zużyte baterie i telefony. Akcja spotkała się z dużym odzewem zarówno ze strony uczniów, jak i ich rodziców. W sumie udało się zebrać i przekazać firmie Biosystem aż 375 kg baterii i 11 kg starych telefonów. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w zbiórce. Koordynatorem zbiórki była p. Izabela Fijałkowska.

          • „Z robotyką na Ty”

          •  

            Nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Kutnowskich Grantów Oświatowych , Innowacji Pedagogicznych i Projektów Edukacyjnych Prowadzonych w Ramach Laboratoriów Przyszłości , który odbył się 29.05.2023r w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Celem tego przeglądu było zaprezentowanie różnych form prowadzonych zajęć, które odbywają się w kutnowskich szkołach oraz wspólna inspiracja prowadzonymi projektami.

            Nasi uczniowie, pod okiem p. Radosława Wdzięcznego i p. Izabeli Fijałkowskiej, przygotowali film dotyczący programu Laboratoria Przyszłości, który ukazywał jak wykorzystuje się nowe technologie oraz zakupiony sprzęt zarówno do zajęć lekcyjnych, jak i kół zainteresowań. Uczennica klasy VIII c – Ela Ciska wystąpiła w roli reporterki i reprezentowała naszą szkołę na przeglądzie.

            W Reportażu z Szóstki wzięli także udział uczniowie klasy VIII d z p. Agnieszką Klepczarek, uczniowie klasy VII b z p. Dorotą Cichońską, świetliczaki z klas I-III z p. Dorotą Kawką oraz uczniowie z klasy Va.

             

          • „BYĆ JAK IGNACY” – PRACA KONKURSOWA

          • Świetlicowe Koło Naukowe „Jak Skłodowska” podsumowało  swoje tegoroczne działania
            w ramach organizowanej przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza VII edycji programu edukacyjnego Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”. Uczniowie zdobywali na zajęciach wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznawali wybitnych, polskich naukowców i wynalazców — nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Z pomocą pani Izy, pana Wiesia, Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości stali się promotorami nauki wśród swoich rówieśników!  Osiem fascynujących etapów poświęconych było takim zagadnieniom, jak: cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym, astronomia i układ słoneczny, kryptologia, szyfry i matematyka w życiu, siły wokół nas, komunikacja międzyludzka, o  wzroku, świetle i złudzeniach optycznych, podstawy ekonomii oraz - woda i wyporność, których dotyczyła nasza praca konkursowa „Mali konstruktorzy”. Nasze dzieło, to efekt wyprawy do… stoczni😊

          • ŚWIĘTO BŁĘKITNEJ ARMII

          • 25 maja wzięliśmy udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod tablicą hallerowską na Kościele Parafialnym p.w. Św. Stanisława B. M. w Kutnie-Łąkoszynie.

          • Konkurs plastyczno-językowy w klasach III pt: „A day out of London”

          • W maju chętni uczniowie klas trzecich uczestniczyli w lekcji dotyczącej najciekawszych zabytków Londynu. Zebrane informacje podczas lekcji przybliżyły ciekawostki tego miasta i zachęciły dzieci do wykonania plakatów.

            Uczniowie proponowali jednodniowe zwiedzanie Londynu,jego najciekawszych zabytków i świetnie sobie poradzili by zachęcić do odwiedzin tych miejsc w Londynie.

            Najlepsze prace to:

             

            I miejsce: Blanka Niewiadomska z kl. IIIa

            II miejsce: Nikodem Karlikowski kl. IIIa i Jakub Pietrzak kl. III b

            III miejsce:Kacper Pawlak kl. IIIa i Maciej Borkowski kl. IIIb

             

            Nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym drugie półrocze. Zwycięzcom, gratulujemy!

          • Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas II „Tęga Głowa”

          • W kwietniu i w maju 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Tęga Głowa” dla uczniów klas drugich.

            Do pierwszego etapu przystąpili wszyscy uczniowie z poszczególnych klas drugich.

            W wyniku klasowych eliminacji zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy przeszli do drugiego etapu szkolnego. Do drugiego etapu przystąpiło 27 uczniów.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Karina Wąsowska - II a (97%)

            II miejsce – Tymon Czapla - II a (94%)

            III miejsce – Aleksander Tarcz - II a (92%)

            III miejsce – Marta Reszke – II a (92%)

            III miejsce – Radosław Syska – II c (92%)

            III miejsce – Aleks Kajszczarek – II c (92%)

             

            Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz książki na apelu podsumowującym pracę w II półroczu szkolnym 2022/2023.

            Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były p. Katarzyna Wiktorek - Kubiak i p. Martyna Mroczkowska.

          • URODZINY WIEKIEGO POLAKA ŚW. JANA PAWŁA II

          •  

            18 maja b.r. z okazji Urodzin Papieża Polaka w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Recytatorski pod hasłem „Jan Paweł II wzorem modlitwy i głębokiej wiary”.

            W konkursie wzięli udział uczniowie klas V – VII. Organizatorem tego wydarzenia była s. Aurelia Leszczyńska, która zaprosiła do jury polonistki p. Katarzynę Dałek oraz

            p. Małgorzatę Tworek - Zwarycz.

            Recytowane wiersze pochodziły ze zbioru „Papież jakiego znam i podziwiam” red.  Ks. Stanisława Chodźko, nie zabrakło również poezji samego Jana Pawła II.

            Po ukończeniu prezentacji jury wytypowało 4 osoby do nagrody i tak:

            I miejsce uzyskała Dobrochna Sierka ucz. kl. 5b

            II miejsce przyznano Wiktorii Baraniak również z kl. 5b

            III miejsce zajęła Lena Tulińska z kl. 5b

            Na wyróżnienie zdaniem jury zasłużyła Natalia Kacprzak z kl. 6c

            Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrodę książkową oraz dyplom a wszyscy uczestnicy słodki upominek.

            Gratulujemy 11 uczniom, którzy chętnie podjęli się trudu udziału w konkursie oraz podzielenia się z innymi swoimi recytatorskimi talentami.

          • Wizyta w Urzędzie Miasta Kutna

          • 19 maja Urząd Miasta Kutna odwiedzili uczniowie klasy 3 b. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z najważniejszymi zadaniami, jakie realizuje samorząd miejski. Pokrótce przybliżył je Pan Prezydent Zbigniew Burzyński. W trakcie przeprowadzonego quizu o mieście uczniowie wykazali się, jak na swój młody wiek, dużą znajomością zagadnień związanych z miastem. Uczniowie mieli również wiele ciekawych pytań, zarówno zawodowych, jak i osobistych do Pana Prezydenta Miasta.

            Uczniowie zwiedzili urząd i zobaczyli centrum monitoringu miejskiego. Mieli również okazję zobaczyć od środka radiowóz Straży Miejskiej, który pokazali im strażnicy.
            Zajęcia zostały zrealizowane w ramach kutnowskich Grantów Oświatowych „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna” prowadzonych przez Katarzynę Wiktorek – Kubiak.

          • XLV Eliminacje Wojewódzkie Ogólnoploskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

          • W dniu 18.05.2023r. w Zgierzu odbyły się XLV Eliminacje Wojewódzkie Ogólnoploskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju startowało 21 zwycięzców eliminacji powiatowych z całego województwa, zaś powiat kutnowski reprezentował uczeń naszej szkoły Kacper Michalski.Tradycyjnie turniej zaczął się od testów, które miały wyłonić 5 finalistów fazy ustnej. Okazało się, że aż 7 uczniów w tym Kacper osiągneło taki sam wynik i aby wyłonić finałową "piątkę" potrzebne były aż dwie dogrywki. Druga dogrywka okazała się szcześliwa dla Kacpra, który z piątym wynikiem wszedł do ścisłego finału. W fazie ustnej walka była bardzo zacięta i o zajętym miejscu decydował tylko jeden punkt. Zwyciężca zdobył 11 puntów, zaś Kacper 8, co dało mu 4 miejsce. Mimo że nie udało się "wskoczyć na pudło" to jest to ogromny sukces ucznia  naszej szkoły, który w swoim debiucie jako pierwszy w historii szkoły awansował do finału eliminacji wojewódzkich i w dodatku był o włos od 3 miejsca. Następna szanasa na poprawę wyniku już za rok! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Spacer po Kutnie

          •  

            17 maja uczniowie klasy 3b podsumowali swoją wiedzę o zabytkach Kutna. Pan przewodnik z Muzeum Regionalnego w Kutnie oprowadził nas ulicami miasta, przedstawiając historię najważniejszych budynków, miejsc i ulic. Mogliśmy w ten sposób utrwalić naszą wiedzę zdobytą na kutnowskich Grantach Oświatowych „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna”.
            Spotkanie zorganizowała Katarzyna Wiktorek – Kubiak.

          • Jedziemy na wycieczkę

          • 16 maja uczniowie z klas drugich wybrali się na wycieczkę. W Puszczy Kampinoskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „ Pod strzechą”. Poznali również florę i faunę Kampinoskiego Parku Narodowego. W Żelazowej Woli odwiedzili dworek – miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Podziwiali  także piękny park.

            W Nieborowie zwiedzili Pałac Radziwiłłów . Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Ludowym w Sromowie.

            Wycieczka była bardzo udana.

             

          • Przedszkolaki w Borysewie

          • 15 maja przedszkolaki z PP nr 2 wybrały się na wycieczkę do Zoo safari w Borysewie . Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji : obserewcja zwierząt podczas przejażdżki Zoo kolejką, zajęcia edukacyjne na których mogły pogłaskać jeża,żółwia i szynszyla, zbawa w figlarni a na koniec pyszny obiad i zakup pamiątek. Chociaż pogoda nie dopisywała wszystkim uczestnikom towarzyszyły świetne humory . 

          • Spotkanie autorskie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie

          •        W dniu 12 maja 2023r.uczniowie klasy II c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Katarzyną Wasilkowską w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie.

            Pisarka opowiadała dzieciom o swoich książkach oraz  czytała ich fragmenty. Nasi uczniowie uważnie słuchali opowieści pisarki, a także żywiołowo dyskutowali z autorką. Chętnie też zadawali pytania. Część uczniów zakupiło książki, takie jak „Gang spod Gilotyny”, „Ryś miasta”, a lubiący dreszczyki „Noc strachów”. Po spotkaniu ustawili się w długiej kolejce po autograf autorki.

          • Klasa VI b z „Książką na walizkach”

          • 10 maja 2023 r. uczniowie kl. VI b wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Ewą Martynkien, pisarką, scenarzystką i reżyserką. Jej znane książki to: "Detektyw Melania Kura", "Józia Kłopotek i otchłań klęsk", czy "Mój kumpel Jeremi". Na spotkaniu opowiedziała o przyjaźni, tajemnicach oraz o tym, czy w każdym z nas drzemią ukryte moce. Było nie tylko o  literaturze, ale także o filmowej działalności autorki. Uczniowie poznali historię Pinkiego - psiego bohatera ze schroniska. Autorka odpowiadała na szereg pytań. Wyłoniono także zwycięzcę w konkursie plastycznym "Bliscy nieprzeciętni". nagrodzona praca weźmie udział w finale projektu. Każdy z uczniów mógł zaopatrzyć się po spotkaniu w książki autorki.

          • Zajęcia w Radio Q

          •  

            12 maja uczniowie klasy 3b pod opieką Katarzyny Wiktorek - Kubiak w ramach kutnowskich Grantów Oświatowych „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna” odwiedzili Radio Q. Naszą przewodniczką była prezenterka radiowa p. Kinga Sikora. Nasze zajęcia odbyły się w studiu, w którym puszczane są programy na żywo, dlatego musieliśmy być czujni i zachowywać się bardzo cicho, kiedy Pani Kinga „wchodziła” na żywo na antenę radia zapowiadając wiadomości, pogodę lub piosenki. Pani Kinga opowiedziała dzieciom, na czym polega praca prezenterów radiowych oraz dziennikarzy i reporterów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali i przyglądali się pracy prezentera w czasie pracy, a także przyjrzeli się technicznym aspektom pracy radiowca. Dzieci bogatsze o nowe doświadczenia udały się na lody. To były naprawdę ciekawe zajęcia!

          • Toruń- Ciechocinek- wycieczka klas Va i Vb

          • Klasy V a i b  pod opieką wychowawców p. Anety Kalkstein i Agnieszki Dębskiej oraz Joanny Miszczuk i Edyty Wicińskiej miały możliwość odwiedzenia pięknego miasta Torunia.

            Toruń wielu z nas kojarzy się właśnie z piernikami. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie w tym mieście są najlepsze pierniki w Polsce, które mieliśmy okazję posmakować.

            Pierwszym punktem zwiedzania Torunia były zabytki. Pani przewodnik

            oprowadziła nas po najciekawszych zabytkach tego miasta.

            Na Rynku Staromiejskim nie mogliśmy  pominąć pomnika najsłynniejszego torunianina, Mikołaja Kopernika, a następnie Dom Mikołaja Kopernika tj. zabytkowej, gotyckiej kamienicy, która w drugiej połowie XV wieku należała do rodziny Koperników i przez wielu historyków uznawana jest ona za miejsce narodzin polskiego uczonego. Na Rynku widzieliśmy rzeźbę osiołka (tuż obok pomnika Kopernika) przypominającego o wyrafinowanych karach wymierzanych dawniej w Toruniu oraz Pomnik Filusia- upamiętnienie wybitnego polskiego rysownika Zbigniewa Lengrena.

            Zwiedziliśmy również Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, zwana przez Torunian w skrócie "katedrą św. Janów" i uznawano ją jako najstarszy i najważniejszy kościół Torunia.  

            Następnym punktem zwiedzania była Krzywa Wieża w Toruniu
            Charakterystyczna średniowieczna baszta miejska w Toruniu, która  swą nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu (1,46 m).
            Na sam koniec wędrówki po Toruniu wzieliśmy udział w specjalnych, piernikowych warsztatach w Muzeum Piernika  w którym przygotowaliśmy własne pierniki.  Na początku czekał nas pokaz przygotowania ciasta piernikowego, a następnie  zostaliśmy  podzieleni na grupy i każda grupa przygotowała swoje własne pierniki. Gdy już wszystko było wypieczone, udaliśmy się na drugie piętro na kolejny pokaz – czyli produkcji pierników na przełomie XIX i XX wieku.

            W drodze powrotnej udaliśmy się jeszcze do Ciechocinka, gdzie

            jego największą atrakcja są 3 tężnie.

            Mieliśmy  możliwość oddychania czystym, unikalnym, solankowym powietrzem, a promienie słoneczne spowodowały że tlen z powietrza wokół tężni zmieniał się w ozon i  sprawiał, że jest podobny do morskiego

            Na terenie miasta  odnaleźliśmy  fontannę o wdzięcznej nazwie Grzybek. Tryskająca z niej woda solankowa pochodzi z głębokości aż 420 metrów. Powstała w 1926 roku fontanna jest aktualnie jednym z symboli Ciechocinka.

            Następnie przeszliśmy po Parku Zdrojowym w Ciechocinku, które  jest  świetnym miejscem na spacery. Można tam było podziwiać czarne łabędzie, fontanny i architekturę.

            W  samym centrum Parku Zdrojowego jest muszla koncertowa, a charakterystyczna dla Ciechocinka, fontanna Jaś i Małgosia, przyciąga spacerowiczów do tego Parku Zdrojowego.

            Na koniec wycieczki nie zabrakło posiłku w McDonald’s gdzie wszyscy  zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Kutna.

          • Musical - „ Akademia Pana Kleksa”

          •  

             11 maja dzieci z klas I, II i III w Kutnowskim  Domu Kultury obejrzały musical przygotowany przez  dzieci z sekcji artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, we współpracy z sekcją taneczną Kutnowskiego Domu Kultury.

             O co chodzi w Akademii Pana Kleksa?

            To wspaniała pełna przygód opowieść o Adasiu Niezgódce i niezwykłej Akademii. Wspaniały  nauczyciel - Pan Kleks - nie uczy, nudnej matematyki, lecz potrafi pobudzić w dzieciach wyobraźnię, uczy samodzielnie myśleć, odkrywa talenty i umiejętności swoich podopiecznych. Adaś wraz z kolegami przeżywa niesamowite przygody.

             

             Przedstawienie było barwne i niezwykle efektowne. Zachwycało scenografią, wesołymi piosenkami i  grą dzieci.

            Pełni radości i pozytywnej energii wróciliśmy do  szkoły.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej - Curie
      • spnr_6@gazeta.pl, sp6@edu.kutno.pl
      • (24) 253 39 11
      • ul. Łąkoszyńska 9 99-300 Kutno 99-300 Kutno Poland
      • https://www.facebook.com/swietlica6baza/
      • https://pl-pl.facebook.com/people/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-6-im-Marii-Sk%C5%82odowskiej-Curie-w-Kutnie/100067932244670/