Dnia 4 kwietnia w klasach pierwszych odbyły się warsztaty pt.: ,,Jajo, kura i natura". W pierwszej części zajęć uczniowie poznali ptasią rodzinę, dowiedzieli się czy kogut i kura to dobrana para, a także skąd się bierze jajko. Pani Ania z Siedliska w Besiekierach przedstawiła cykl rozwoju kurczaka, a także kuzynów i krewnych kury. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak na żywo wyglądają jajka: kury, kaczki, gęsi, przepiórki i strusia. W drugiej części zajęć uczniowie wykonali kurki z sianka. Bardzo ciekawą atrakcją były małe, żywe kurczaczki.
Warsztaty pt.: ,,Jajo, kura i natura"
- 7
Z wizytą w Pałacu Saskim
- 11
W czwartek 04.04.2024r. uczniowie klas IIIa i IIIc zwiedzili Pałac Saski w Kutnie. Zapoznali się z historią tego miejsca, w którym udokumentowana jest przeszłość i teraźniejszość naszego miasta poprzez następujące dziedziny: archeologia, historia, sztuka, etnografia, przyroda oraz wojskowość. Dzieciom najbardziej podobały się ciekawostki dotyczące Króla Augusta III. Mamy nadzieję że zapamiętają zabytek jednego króla łączącego dwa państwa i dwie kultury pod jednym berłem.
Warsztaty wielkanocne
- 12
27 marca, w klasie III a, odbyły się słodkie i kolorowe warsztaty wielkanocne ,na których nasi uczniowie dekorowali świąteczne mazurki, malowali lukrem jadalne pisanki i ozdabiali wiosenne babeczki. Dziękujemy bardzo serdecznie p.Emilii Ozdowskiej za zorganizowanie dla naszych uczniów kreatywnych warsztatów cukierniczych. Wykonane słodkości z pewnością ozdobią wielkanocne koszyczki. Dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
Wizyta w Urzędzie Miasta Kutna
- 12
27 marca uczniowie klasy 3 c odwiedzili Urząd Miasta Kutna. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z najważniejszymi zadaniami, jakie realizuje samorząd miejski. Pokrótce przybliżył je Pan Prezydent Zbigniew Burzyński. W trakcie przeprowadzonego quizu o mieście uczniowie wykazali się, jak na swój młody wiek, dużą znajomością zagadnień związanych z miastem. Uczniowie mieli również wiele ciekawych pytań, zarówno zawodowych, jak i osobistych do Pana Prezydenta Miasta.
Uczniowie zwiedzili w Urzędzie m. in. Wydział Edukacji, Wydział Inwestycji, Biuro Sportu i Turystyki oraz zobaczyli Centrum Monitoringu Miejskiego. Mieli również okazję zobaczyć od środka radiowóz Straży Miejskiej, który pokazali im strażnicy.
Zajęcia zostały zrealizowane w ramach kutnowskich Grantów Oświatowych „Kutno – mój region, moja mała Ojczyzna” prowadzonych przez Katarzynę Wiktorek – Kubiak.
Być dobrym dla zwierząt
- 13
Uczniowie kl. II b od stycznia do marca brali udział w innowacji pedagogicznej prowadzonej przez p. Agnieszkę Kosakowską. Realizowali zadania z modułu II pt. "Bądź dobry dla zwierząt". Na zajęciach uzupełniali lekturniki na temat książki "Baltic: pies, który płynął na krze", wykonali obrożę z przygodami głównego bohatera, w grupach stworzyli pizzę lekturkową. Na zakończenie akcji, wraz z koleżankami i kolegami z kl. II a zorganizowali zbiórkę dla psów i kotów ze schroniska.
Kolejny Dzień Odkrywców Talentów w „Szóstce”
- 31
22 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbył się „Dzień Odkrywców Talentów”. Drugi raz po pandemii nasi uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami i zaprezentowali swoje umiejętności w takich konkurencjach jak:
- konkurs plastyczny
- kółko i krzyżyk
- quiz z j.angielskiego
- kahoot matematyczny
- „Wielka gra”
- konkurs kulinarny
- konkurs strzelecki
- konkurs literacki
- konkurs na prezentację multimedialną
- konkurs taneczny
- konkurs wokalny
- konkurs rzutów kosza
Uroczystość przebiegała pod hasłem ”Czasy PRL-u”.W każdej z konkurencji wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał pamiątkowy medal Szkoły Odkrywców Talentów. Na sam koniec odbył się pokaz mody „peerelowskiej” . Organizatorem i koordynatorem „Dnia Odkrywców Talentów” była Pani Agnieszka Kosakowska.
40
Wycieczka do drukarni
18 marca 2024 roku uczniowie klasy III b brali udział w wycieczce do Drukarni Działowej w Koninie, Wydawnictwa Ibis i Księgarni Tuliszków.
Głównym celem wycieczki było zapoznanie się z kolejnymi etapami powstawania książki od koncepcji i tekstu, poprzez ilustracje i skład, po korektę, druk i kolportaż dzieła.
Dzieci mogły zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne, a także prace w hali produkcyjnej. Obserwowały proces drukowania tekstu, rozcinania papieru oraz składania i sortowania. Widziały jak zszywane są książki i jak przygotowuje się do nich twardą oprawę. Uczniowie zwiedzili wzorcownię i magazyn wysokiego składowania, w którym książki przygotowane są do wysyłki. Mogli przyjrzeć się pracy księgarni zwiedzając magazyny firmy.
Na warsztatach omawiały budowę książki i tworzyły okładki do różnych znanych im baśni. Na koniec pobytu dokonały zakupu książek w tamtejszej księgarni.
Każdy uczestnik wycieczki na pamiątkę wizyty w księgarni i drukarni otrzymał prezent w postaci książki. Wycieczka była udana. Wszyscy wrócili zadowoleni z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń.
Konkurs o WielkiejMocy
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych prac. Cieszymy się, że mieliśmy ręce pełne kart :), które trafiły do Hospicjum Kutnowskiego.
Wyniki prezentują się następująco:Klasy: 4-8
- Nikodem Karlikowski IVa
- Gabriela Trusińska VII c
- Maciej Borkowski IV c
Klasy 1-3:
- Alicja Baranowska Ib
- Alicja Kaźmierczyk IIIa
- Laura Górczyńska 2a
Z racji tego, że w każdą pracę włożone było serce, pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy!
Nagrody dla każdego uczestnika zostały zakupione z Rady Rodziców.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
„DZIECI SIECI” – SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
Dwudziestego marca 2024 roku uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczycieli uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Dzieci sieci” przygotowanym przez teatr „Alert” z Wrocławia. Aktorzy w interesujący sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzemoc bywa niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, dbając o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmiernym zaufaniem w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i pokazuje skutki, jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie, porusza problem hejtu, uczy korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych. Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami losu. Uczy także tego, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem. Współpracę z wrocławskim teatrem nawiązała p. Katarzyna Dałek.
Kartki Wielkanocne w języku angielskim
W okresie przedświątecznym uczniowie klas IV wzięli udział w corocznym konkursie kartek wielkanocnych w języku angielskim. Każdy z uczestników napisał świąteczne życzenia i ozdobił kartkę. Wybór tych najlepszych prac był trudny, gdyż kartki były poprawnie napisane w języku angielskim i pięknie ozdobione.
Nagrody otrzymają:
I miejsce-Oskar Gryglakz kl. IVa
II miejsce-Zuzanna Gałka z kl. IVb
III miejsce- Kacper Stasiak z kl. IV a
Nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu. Gratulujemy!
Eliminacje Miejskie XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzizeż zapobiega pożarom".
- 1
13 marca w Urzędzie Miasta w Kutnie odbyły się eliminacje miejskie XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzizeż zapobiega pożarom". Udział brało ponad 20 uczestników z 5 szkoł podstawowych, zaś naszą szkołę reprezentowali Kacper Michalski,Said Fakhreddin w grupie starszej oraz Filip Jagięła i Maciej Golonka w grupie młodszej. W grupie starszej konkurs wygrał Said Fakhreddin, zaś Kacper Michalski zajął 3 miejsce. W grupie młodzszej Filip Jagieła uplasował się na 3 pozycji. Said będzie reprezentował nasze miasto w finale powiatowym, który odbędzie się w kwietniu. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia !!!
Coraz bliżej Wielkanoc
7 marca uczniowie klasy III c odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie. Tym razem uczestniczyli w warsztatach poświęconych zwyczajom i tradycjom wielkanocnym. Dowiedzieli się, jak można uzyskać naturalne barwniki oraz jakie są rodzaje pisanek. Poznali zasadę zdobienia kraszanek, drapanek i wyklejanek.
Warsztaty zakończyły się próbą wykonania koszyczka techniką plecionki. Jako materiał posłużyły papierowe bambusy. Tylko nielicznym udała się próba stworzenia własnego koszyczka. Uczniowie kreatywnie wykorzystali papierowe rurki na „wędki” i „ łuki”.
1
„Jak powstało pismo?”
1 marca uczniowie klasy III c uczestniczyli w warsztatach Uniwersytetu Dziecięcego w Muzeum Regionalnym w Kutnie.
Podczas zajęć dzieci poznały pismo obrazkowe oraz zapoznały się z kulturą starożytnego Egiptu. To właśnie w dolinie rzeki Nil, prawie 5000 lat temu, zaczęła się rozwijać architektura, sztuka i medycyna. To tutaj powstał system pisma zaliczany do najstarszych na świecie. Uczniowie próbowali rozszyfrować hieroglify oraz analizować współczesne pismo w postaci piktogramów (znaki drogowe).
Wszyscy otrzymali indeksy, w których będą zaznaczać swoją obecność na zajęciach.
Jak być dobrym dla zwierząt
- 25
Uczniowie kl. II b wraz z p. Agnieszką Kosakowską realizują II moduł w ramach innowacji "Czytamy z klasą lekturki spod chmurki", który dotyczy dobroczynności dla zwierząt. Poznali historię Baltica, psa, który płynął na krze i został uratowany przez załogę statku. W ramach zadań uzupełnili lekturniki, wykonali obroże dla zwierząt oraz narysowali pizze z przygodami dzielnego Baltica.
Międzyszkolny konkurs przyrodniczy
W dniu 23 lutego 2024r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie odbył się finałowy etap Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem: „Być jak Skłodowska”.
Organizatorami eliminacji finałowych oraz szkolnych były : Dorota Cichońska nauczyciel fizyki ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Katarzyna Jagieła nauczyciel geografii ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Pierwszy etap turnieju test wiedzy z fizyki i geografii został przeprowadzony w listopadzie 2023r. , w Szkołach Podstawowych nr: 1, 4, 5, 6 i 9.
Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu przystąpili do dalszych zmagań w dwuosobowych zespołach. Rywalizacja była bardzo wyrównana I miejsce zajął zespół ze szkoły nr 9,II miejsce zespół że szkoły nr 5 trzecie miejsce zespół ze szkoły nr 9.
4
Dzień Babci i Dziadka w klasach II a i II b
- 8
22 lutego 2024 r. odbył się Dzień Babci i Dziadka. Część artystyczną przedstawili uczniowie klas II a i II b. Dla zaproszonych gości był słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie dostali upominki, które ich wnuczęta samodzielnie wykonały.
_
Dnia 26 lutego klasy 1 oraz punkt przedszkolny odwiedzili strażacy. W trakcie spotkania przybliżyli uczniom, na czym polega ich praca. Klasy 1 oraz dzieci z punktu przedszkolnego dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.
Strażacy zaprezentowali swój sposób na zapamiętanie przez uczniów numeru alarmowego 112, a także przypomnieli jakie informacje należy podać podczas wzywania pomocy. Wspólnie z Panem strażakiem uczniowie ćwiczyli reanimację.
Najlepszą atrakcję goście zostawili na koniec. Na terenie szkoły stał wóz strażacki. Strażacy pokazali uczniom jego wyposażenie. Dzieci mogły również wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji.
Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy Wam wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.
Zajęcia logorytmiczne
Dziś w klasie 1a odbyły się kolejne zajęcia logorytmiczne prowadzone przez naszego szkolnego logopedę Panią Darię. Zajęcia pochodzą z autorskiego projektu.Uczniowie bawili się ryTmami a także ryMami. Na zakończenie zagraliśmy w rytmiczne koło fortuny.Dziękuję wychowawcy klasy Pani Martynie Mroczkowskej za możliwość realizacji projektu.Poniżej zdjęcia z realizacji.
1We wtorek w klasie 1 a odbyły się zajęcia ze szkolnym logopedą Panią Darią. Dzieci uczestniczą w cyklu zajęć logorytmicznym, czyli połączeniu logopedii z muzyką i rytmika. Poniżej fotorelacja
2
Pierwszaki ruszają do Przystani Fortuna! Ahoj!
Pierwsze dwie podróże już za nami. Uczniowie klasy 1a biorą udział w grantach o tematyce matematycznej. Będziemy uczyć się poprzez działanie :) „Bo zabawa to fajna sprawa!" Zapraszamy na fotorelację.
9
Przedszkolaki w Fikolandzie
W środę 21 lutego w ramach Walentynek i Dnia Kobiet dzieci z naszego punktu przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw" Fikoland". Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków . Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie