Komunikat
Komunikat
LICZYMY SIĘ DLA POLSKI
Ognisko pożegnalne klasy VIIIc
Dnia 21 czerwca klasa VIII c z wychowawcą i trojgiem rodziców uczestniczyła w wycieczce plenerowej w Raciborowie. Pierwszym punktem były zajęcia w terenie – ścieżce edukacyjnej na której umieszczone są tablice na temat gospodarki leśnej, łowieckiej po której oprowadziła nas p. z Nadleśnictwa Kutno. Zapoznaliśmy się z pracą leśnika, poznawaliśmy nazwy drzew, uprawy leśne itp. Po wędrówce piekliśmy kiełbaski, wspominaliśmy wspólnie spędzone chwile, a na koniec rozegraliśmy mecz dziewczęta kontra chłopcy. Pogoda dopisała, czas szybko upłynął na świeżym powietrzu i zadowoleni wróciliśmy do Kutna.
1
KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
Dn. 31 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych.
Celem konkursu było:
- rozwijanie umiejętności językowych uczniów;
- wzbudzanie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych;
- zdobycie wiedzy na temat kultury, historii i zabytków krajów anglojęzycznych;
- rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień uczniów w języku angielskim. .
Wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Majtczak, kl. IV b (33 punkty)
II miejsce – Agata Krysztofiak – kl. IVc (32 punkty)
III miejsce – Igor Tybura, kl. IVb (30 punktów) oraz Gabriela Trusińska, kl. IV c (30 punktów)
Organizatorzy:
Joanna Włodarska
Magdalena Zielińska
Spędzamy miło czas w klasie III a
Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dla dzieci z naszej klasy upominki, a potem wybraliśmy się na spacer i na lody. W drodze powrotnej do szkoły zatrzymaliśmy się na placu zabaw. W piątek, 18 czerwca spędziliśmy miło czas razem z rodzicami w parku w miejscowości Leszczynek koło Kutna. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, słodki poczęstunek i owoce. Zapoznaliśmy się z historią Dworku w Leszczynku i w czasie spaceru obejrzeliśmy pomniki przyrody, wśród nich były nawet 200 letnie drzewa. W ostatni dzień nauki w klasie trzeciej wybraliśmy się do kina w Kutnowskim Domu Kultury na film pt. „Tom i Jerry”. Takim miłym akcentem zakończyliśmy naukę w klasie trzeciej i z radością czekamy na zbliżające się wakacje. Do zobaczenia w czwartej klasie…
8
Reintegracja w klasie III b
Uczniowie z klasy III b uczestniczyli w wycieczce do McDonald’s.
Wspólnie z rodzicami wybrali się na piknik do lasu w Raciborowie. Tu też odbyła się lekcja przyrody pt. „Rośliny i zwierzęta w naszym lesie”.
17 czerwca wspólnie z przewodnikiem z Muzeum Regionalnego w Kutnie spacerowali po mieście. Poznali zabytki naszego miasta oraz przyrodę w Parku Wiosny Ludów.
W poniedziałek wybierają się do Kutnowskiego Domu Kultury na film pt. „ Tom i Jerry” oraz do cukierni na lody.
Był to mile spędzony czas i pełen niezapomnianych wrażeń.
8
Mali Detektywi
Na początku czerwca pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie „Detektyw Froebel na tropie”. Celem konkursu było sprawdzenie zdobytej wiedzy w trakcie roku szkolnego, rozwijanie zainteresowania kodowaniem oraz pobudzenie logicznego myślenia.
W konkursie przyznano następujące nagrodyi wyróżnienia:
I miejsce - Kazimierz Barański I B, Maciej Golonka I B, Filip Jagieła I B, Gabriela Wojciechowska I A, Oliwier Zajączkowski I B
II miejsce - Jan Barański I B
III miejsce - Antoni Woliński I A, Blanka Zaremba I B
Wyróżnienia: Maciej Borkowski, Igor Furmańczyk, Zuzanna Gałka, Gabriela Łysio, Julia Kozubska, Kacper Pawlak, Zofia Romińska, Oliwier Sobiński, Jordan Trojanowski
Uczniowie otrzymali dyplomy przygotowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców: lupy, szpiegowski długopis, książeczki „Moje kodowanie” i batonik.
Na pamiątkę z innowacji „Detektyw Froebel na tropie” wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali linijki z lupą oraz naklejką z nazwą innowacji i detektywem.
Dziękuję za udział w zajęciach i gratuluję Małym Detektywom!
1
Koło matematyczne w klasie III a i III b
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy III a i III b brali udział w zajęciach „Kodowanie metodą FredrichaFroebla”, gdzie rozwijali swoje umiejętności matematyczne, myślenie operacyjne, spostrzegawczość wzrokowo – ruchową. Pracowali indywidualnie, w parach i grupach co sprzyjało kształtowaniu umiejętności współpracy i zgodnego współdziałania w wykonywaniu zadań i w zabawie. Na zajęciach dzieci kodowały, rozkodowywały, bawiły się z osią symetrii w kodowaniu. Proponowane gry i zabawy były powiązane określonymi treściami poznawczymi. Na zajęciach wykorzystano nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak tablica interaktywna, komputer.
Na zakończenie i podsumowanie zajęć uczniowie wspólnie wykonali projekt „Zakodowany Patchwork”. W parach tworzyli swój kod, by potem połączyć wszystkie elementy w całość i otrzymali ciekawy, nowy wzór patchworkowy.
LABBOX - BIOLOGIA I CHEMIA DOŚWIADCZALNA W KASPROWICZU
W poniedziałek 14 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie podsumowano projekt badawczy,realizowany przy współpracy z Radą Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk, który przeznaczony był dla uczniów klas 8.
Uczniowie zachowując reżim sanitarny odebrali przygotowane Labboxy czyli zestawy doświadczalne z biologii i chemii. Zestawy te umożliwiały samodzielne wykonanie doświadczeń w domu, dzięki temu, że zawierały komplet bezpiecznych odczynników i sprzęt laboratoryjny niezbędny do ich wykonania. Po wykonaniu zgodnego z instrukcją doświadczenia, młodzież przesyłała wyniki swojej pracy w postaci prezentacji multimedialnej. Dzięki projektowi każdy uczeń poznał metodykę badań biologicznych i chemicznych, doskonalił umiejętności planowania i przeprowadzania doświadczeń, dokumentowania obserwacji i formułowania wniosków.
W projekcie wzięło udział ponad 100 uczniów ze szkół powiatu kutnowskiego, w tym 9 uczniów naszej szkoły :
Anna Zielińska - klasa 8a
Agnieszka Bryszewska – klasa 8b
Katie Ciszewska – klasa 8b
Dawid Konopiński – klasa 8b
Natalia Słomka – klasa 8b
Anna Domżalska – klasa 8c
Magdalena Śnieć – klasa 8c
Monika Śnieć – klasa 8c
Alicja Żeberkiewicz – klasa 8c
Wszyscy uczniowie, którzy odesłali wyniki swojej pracy zostali nagrodzeni certyfikatami.
Szczególne wyróżnienia otrzymali :
Labbox z biologii : „ Wykrywanie witaminy C w produktach spożywczych”
II miejsce : Monika Śnieć
Labbox z chemii : „ Wpływ czynników na szybkość reakcji chemicznych”
I miejsce : Agnieszka Bryszewska
II miejsce : Natalia Słomka
Opiekun : Magdalena Dobrzeniecka
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik
Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas II i III.
Wzięło w nim udział 18 chętnych uczniów z klas II i 6 uczniów z klas III.
Najlepszy wynik otrzymał uczeń klasy II a – Said Fakhreddin.
Uzyskał 125 pkt. ( 83.00 %). Zajął 3 miejsce w województwie i 86 w kraju. Otrzymał Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.
Z klas III Stasio Barański – uczeń klasy IIIb otrzymał 77,5 pkt. co dało mu 64 miejsce w województwie.
Szkolny Konkurs Matematyczny TĘGA GŁOWA
Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas II. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie.
Wyniki konkursu.
I miejsce Said Fakhreddin klasa II a
Maja Stróżewska klasa II c
II miejsce Antonina Bigosińska klasa II c
Zofia Frontczak klasa II a
Krzysztof Gierańczyk klasa II b
III miejsce Zuzanna Brzezińska klasa II a
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i słodycze zakupione z funduszu Rady Rodziców.
Poezja jest dobra na wszystko…
Tegoroczna XLII edycja konkursu Pięknie być człowiekiem odbyła się w formie online. Dzieci nagrywały swoje wystąpienia i wysyłały na nośnikach elektronicznych do Biblioteki Miejskiej w Kutnie.
W zmaganiach recytatorskich wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W związku z tematyką przyrodniczą konkursu dobierali wiersze i prozę ukazujące piękno natury oraz postawy proekologiczne.
Prezentacje uczestników zostały docenione przez jurorów. Najwyższą lokatę, czyli I miejsce
w grupie wiekowej IV- VI w eliminacjach rejonowych zajęła Natalia Chojnacka z klasy IVa.Dnia 12 czerwca został rozstrzygnięty finał konkursu w Książnicy Płockiej. Nasza uczennica na podstawie decyzji komisji w składzie Hanna Chojnacka- Gościniak i Szymon Cempura – aktorów Teatru Dramatycznego uplasowała się na trzecim miejscu w II kategorii wiekowej.
Zachęcamy w przyszłym roku do wzięcia udziału w konkursie Pięknie być człowiekiem, bo kontakt z literaturą, słowem pisanym oraz przygotowanie własnej interpretacji tekstów pozostawia
w naszych umysłach niezapomniane wspomnienia.Zainteresowanych podsumowaniem konkursu w Książnicy Płockiej odsyłamy do linku:
„Wiosna w obiektywie”- konkurs fotograficzny
W maju odbył się konkurs fotograficzny dla wszystkich uczniów naszej szkoły pt. „Wiosna w obiektywie” zorganizowany przez p. Agnieszkę Kosakowską. Wpłynęło bardzo dużo pięknych zdjęć. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny. W efekcie końcowym jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:
kl. I- III:
miejsce I- Jakub Woźniak kl. II a
Jakub Turowski kl. III a
miejsce II- Oliwia Głogowska kl. II c
Stanisław Barański kl. III b
miejsce III- Jan Barański kl. I b
Kazimierz Barański kl. I b
wyróżnienie: Julia Macewicz kl. III b
kl. IV- VI:
miejsce I- Alicja Szydłowska kl. VI d
miejsce II- Szymon Woźniak kl. VI b
miejsce III- Hanna Zielak kl. VI b
wyróżnienie: Małgorzata Dąbrowska kl. V b
Marcin Ryczkowski kl. VI a
kl. VII- VIII:
miejsce I- Marcel Zapała kl. VII a
miejsce II- Lena Siemko kl. VII b
miejsce III- Maria Saftawy kl. VII b
Nagrodę specjalną otrzymuje Zuzanna Gałka z kl. I b, która samodzielnie wykonała piękny kolaż wiosennych zdjęć.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.
Może w wakacje uda Wam się zrobić jakieś ciekawe zdjęcie. ;)
9
KONKURS JĘZYKOWO – PLASTYCZNY NA ANGIELSKIE KALIGRAMY
- 2
W maju 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie przeprowadzony został konkurs językowo - plastyczny na kaligramy w języku angielskim. Kaligram to plastyczna kompozycja liter i symboli graficznych, których układ symbolizuje znaczenie przedstawianego wyrazu w języku obcym. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich.
Nasi uczniowie wykazali się wielką pomysłowością w wymyślaniu wyrazów do przedstawienia w formie kaligramów. Jury oceniało poprawność językową, pomysłowość, samodzielność wykonania oraz estetykę pracy.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Julia Macewicz, kl. III b
II miejsce: Dobrochna Sierka, kl. III b
III miejsce: Agata Szydłowska, kl. III b
Wyróżnienie:
Tymon Klatka – kl. IIIb
Wiktor Kaliński - kl. IIIb
Franciszek Piekarski – kl. IIIb
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów i czekamy na kolejne prace już za rok!
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to radosne święto i w taki właśnie sposób postanowiliśmy je spędzić. 1 czerwca Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Parku Wiosny Ludów, aby móc wspólnie bawić się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją były lody, które bardzo smakowały dzieciom na świeżym powietrzu.
Po powrocie z parku czekały na dzieci praktyczne, personalizowane prezenty, które będą mogły wykorzystać do zabawy oraz nauki.
Jeszcze raz życzymy wszystkim Dzieciom radości z bycia dzieckiem :)
13
AKCJA ZBIÓRKA DLA INICJATYWY ,,CZTERY ŁAPY” W ŻYCHLINIE
Dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz z rodzicami uczestniczyli
w zorganizowanej zbiórce żywności dla żychlińskiej Inicjatywy ,,CZTERY ŁAPY” działającej w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. Misją „Czterech Łap” jest zapobieganie bezdomności zwierząt oraz adopcja zwierząt znajdujących się pod opieką wolontariuszy.Wszystkim dzieciom i ich rodzicom biorącym udział w Akcji Zbiórka serdecznie dziękujemy za wszystkie przyniesione produkty: karmy suche,
w puszkach oraz saszetki dla psów i kotów pozostających pod opieką.
„ Dzień Dziecka na sportowo”
1 czerwca na hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Szkoły Klas 7 w siatkówce pod hasłem: „ Dzień Dziecka na sportowo”. Do rywalizacji zgłosiły się cztery klasy chłopców i trzy klasy dziewcząt.Chłopcy rozegrali turniej systemem pucharowym. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym. Po rozegranych wszystkich meczach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy dla klas. Turniej organizowali nauczyciele wychowania fizycznego.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce- Klasa 7a
II miejsce –Klasa 7b
III miejsce –Klasa 7d
Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsca –Klasa 7b
II miejsce-Klasa 7d
III miejsce-Klasa 7a
IV miejsce – Klasa 7c
DZIEŃ MAMY
Z okazji Dnia Mamy nasze przedszkolaki przygotowały niespodzianki dla swoich Mam, takie jak laurki z życzeniami oraz karteczki z kwiatkami wykonanymi metodą origami. Wszystkie dzieci złożyły Mamom serdeczne życzenia oraz zaśpiewały piosenkę
,, Mama w kuchni”. Dzieci wzięły również udział w konkursie na portret swojej Mamy.W trakcie nagrywania kamerą nasi podopieczni mieli okazję powiedzieć swoim Mamom, za co je kochają - tak częste odpowiedzi: ,, za wszystko” były dodatkowym, wspaniałym prezentem dla Mam.
Dzień Polskiej Niezapominajki
Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest corocznie 15 maja.
Mały kwiatek, o którym mowa jest symbolem przyjaźni, miłości i pamięci. Święto to ma na celu nie tylko pamiętać o osobach, które kochamy, ale przede wszystkim popularyzować ochronę przyrody.
Dzieci z grupy przedszkolnej z tej okazji wzięły udział w konkursie i przygotowały wspaniałe prace plastyczne z niezapominajkami. Wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością,
a kolor niebieski podziwiać mogliśmy w różnych odcieniach i aranżacjach.
Dyplomy i słodkie upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a wyróżnienia otrzymali:
I miejsce - Amelia Rajkowska
II miejsce - Oskar Stachecki
III miejsce - Rozalia Bagnowska
Wyróżnienie - Adrianna Popławska
SUKCESY W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH:
W roku szkolnym 2020/2021 dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego.
Są to:
- ANNA ZIELIŃSKA, uczennica kl. VIII a - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego; opiekun p. Agnieszka Dębska
- JAKUB GIERAŃCZYK, uczeń kl. VII b - finalista Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Historii, opiekun p. Emilia Pawłowska
Serdecznie gratulujemy !!!
Archiwum Aktualności